Kendi Android Box’ınızı Yapabildiğiniz Raspberry Pi 4 Alınır Mı?

Uygun fiyatlı, kendi Android box'ınızı yapabildiğiniz Raspberry Pi 4 gerçekten alınmaya değer bir ürün mü?


Online eğitimin devam ettiği bu süreçte bilgisayar veya tablet alanlar oldu. Fakat bazıları da daha çok araştırma yapıp daha uygun fiyata ürün bulacağını düşündüler. Böylelikle karşılarına Raspberry Pi 4 çıktı!

Ucuz teknoloji denilince verilebilecek en iyi önerilerden birisi Rasberry Pi 4 oluyor. Ayrıca ürün Android 11’i bile destekliyor ve kurulumu oldukça basit. Cihazda hem kendi işletim sistemi hem Android hem de Kodi olsun çok stabil çalışıyor. EBA’ya isterseniz LUNX tabanlı kendi işletim sisteminden, isterseniz de Android işletim sisteminden girebiliyorsunuz. 

Eğer robotiğe de ilginiz varsa sizin için bu cihaz adeta biçilmiş kaftan oluyor. Çünkü üzerindeki çipleri rahatça robotik projelerinizde de kullanabilirsiniz. Ayrıca çipleri sadece robotikte için değil, ev aydınlatmasında da tercih edebilirsiniz. Yani kendinize biraz araştırmayla çok rahat bir şekilde uygun fiyatlı Philips Hue sistemi kurabilirsiniz.

Bize göre Raspberry Pi 4’ün tek kötü yanı Windows 10 yüklenememesi. O da ürün uygun fiyatlı olduğun için donanım yetersizliğinden geliyor. Belki de yeni sürümü olan 8 GB'lık versiyonu ile bu sorun aşılmıştır.

Cihazın 2 GB RAM’li versiyonu 350 TL civarında. Bizce uygun fiyatlı bir laptop da arıyorsanız kesinlikle Raspberry Pi 4 size göre! Tabii fiyatların değişkenlik gösterebildiğini unutmayınız.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir