İşte Dünya Genelinde Yaşanan İnternet Kesintisinin Sebebi!

Dünya genelinde yaşanan internet kesintisi nedeniyle ünlü birçok web sitesine saatlerce erişim sıkıntısı yaşanmasının nedeni belli oldu.


Dünya, internet kesintisiyle çalkalandı. Yaşanan internet kesintisi herkesi korkuttu. Saatler süren internet kesintisi dünyaca ünlü web sitelerine erişim sağlanamamasına neden oldu. Ayrıca bu internet kesintisi büyük korkuya da sebebiyet verdi. Durumdan etkilenen şirketler arasında Amazon, Reddit, Spotify ve PayPal gibi şirketler de yer alıyor. Bu internet kesintisinden İngiltere hükümetinin siteleri de zarar gördü. Ek olarak dünya basınından Independent, The Guardian ve The New York Times gibi haber şirketlerinin web sitelerine erişim sıkıntısı yaşandı.

Arızanın nedeni belli oldu!

Kesinti, ABD merkezli bulut bilişim servis sağlayıcısı Fastly'de meydana gelen bir arıza nedeniyle oluştu. Fastly şirketi, "Küresel olarak POP'larımızda kesintileri tetikleyen bir hizmet yapılandırması belirledik ve bu yapılandırmayı devre dışı bıraktık. Küresel ağımız tekrar çevrimiçi oluyor." şeklinde açıklama yaptı.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir