iPhone Kutusu Twitter’da Viral Oldu!

Aldığı iPhone kutularını atan bir Twitter kullanıcısı dünya gündemine oturdu!


Son günlerde iPhone kutuları Twitter'da gündem oldu. Bunun sebebi ise Afrikalı bir kullanıcının attığı tweet. "Bisserat" isimli kadının tweeti 2 günde 670 binden fazla beğeni aldı ve 62 binden fazla yorum yapıldı. Peki o tweet neydi?

İşte o olaylı tweet!

Bisserat, bu tweetinde şöyle diyor: "Bunları duymak kime gerekli bilmiyorum ama iPhone cihazlarınızın olduğu kutuları satın aldıktan sonra atın. O kutulara ihtiyacınız yok. O kutular size hiçbir zaman gerekmeyecek." Gündem olduğunu gören kadın durumu fırsata çevirip kendine iş aramaya başladı.

İkinci tweetinde Bisserat, "2021'de kendimden başka tanıtacak hiçbir şeyim yok-Beni işe alın. Ben çok güzel bir çalışma arkadaşıyım!" yazıp ünlü yapımcıları, şirketleri etiketledi.

Olayın aslı ne?

Bisserat'ın neden böyle bir şey yaptığı muamma olsa da attığı diğer tweetlerden bunu tanınmak ve işe girmek için yaptığını tahmin edebiliriz. 2020'de başımıza gelen onca olaydan sonra herkesin psikolojisi bozuldu ve en ufak şeyler ilgimizi çeker oldu. Muhtemelen Bisserat da bunun farkındaydı ve kendini duyurmak için böyle bir yolu seçti. Başarılı da oldu, tanındı. Umarız etiketlediği yapımcı ve şirketlerden iş teklifi alıp amacına tam olarak ulaşır.

Peki neden iPhone kutularını atmamalısınız?

Biz de bu trende farklı bir açıdan baktık ve sizlere kutuları atmamanız için bazı nedenler göstereceğiz!

  • Eğer kutunuzu atmazsanız cihazı sattığınız zaman daha az zarar etmiş olursunuz, zira kutulu cihazların kutusuzlardan daha titiz göründüğünü ve daha fazla fiyata satıldığını herkes biliyor.
  • Kutularınızdan güzel bir koleksiyon yapabilirisiniz. Örnek 
  • Kutuları başka maksatlar için kullanabilirsiniz. Örneğin saklama kabı veya ölen hayvan için mezar.
  • Kutularınızı satabilirsiniz. Bazı insanlar kolleksiyon veya başka sebeplerden dolayı bu kutuları almak isteyecektir. Örnek

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir