İnternetten 2. El Ürün Alırken Dolandırılmayın! 2. El Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternetten 2. el ürün alırken dolandırılmamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Peki, bunlar neler?


Son yıllarda internet üzerinden 2. el ürün alıp satmak çok tercih ediliyor. Fakat dolandırıcılar da aynı hızla türedi. Örneğin, 1000 TL’lik ürünü 500 TL’ye satıyorum deyip bir miktar kapora aldıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Bu tarz çeşit çeşit yöntemleri var. Biz de dolandırılma riskini en aza indirebilmeniz için size dikkat etmeniz gerekenleri listeledik.

  1. Satıcı ile aynı ildeyseniz ürünü kesinlikle görmek isteyin. Eğer bu isteğinize karşılık satıcı zorluk çıkartıyorsa bizce bir kez daha düşünün.
  2. Eğer ürünü görmeden alacaksanız ve pahalıysa Sahibinden, Dolap gibi sitelerden almaya çalışın. Çünkü bu iki platform da para havuzu sisteminde çalışıyor. Para havuzu sisteminde ürün elinize geçtikten sonra siz onaylamadan satıcının hesabına para geçmiyor. Bu sistemler komisyonlu olduğu için biraz daha pahalı ürünler içeriyor ama inanın çok işe yarıyor.
  3. Alacağınız ürünün orijinalliğinden emin olun. Özellikle kulaklık gibi çok benzerleri yapılabilen ürünler orijinal diyerek ütopik fiyatlara satılabiliyor.
  4. Fiyatı piyasanın çok altında sıfır bir ürün alacaksanız ve satıcı size güven vermediyse bir kez daha düşünün deriz. 

Sizlere 2. el ürün alırken dolandırılmayın diye bazı taktikler verdik, umuyoruz ki işinize yaramıştır. Keyifli günler dileriz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir