Intel Yeni Nesil Meteor Lake İşlemcisinin İlk Prototipini Duyurdu!

Intel, yeni nesil ürünlerle tüketici odaklı çalışmalarını ön planda tutmaya devam ediyor. Intel, 14. nesil Meteor Lake işlemcisinin ilk prototipini geliştirdi!


Intel CEO’su Pat Gelsinger tarafından yapılan açıklamaya göre 1.4 nesil Core serisinin yeni versiyonları karşımıza çok daha hızlı çıkacak. Intel 4 düğümünü kullanan bu sistemler, tüketici odaklı bir yapıda ilerliyor ve hepimize aynı konuda bir destek sunuyor. Bu yüzden yapılacak olan bütün yenilikleri kendi içinde değerlendiriyor diyebiliriz.

Meteor Lake, son zamanların en iyi ürün girişimcisi olarak gösteriliyor.

Yapılan açıklamaya göre Meteor Lake, son dönemin en etkili ürünü olarak gösteriliyor. Pat Gelsinger, bu konuyla ilgili olarak Tam da beklediğimiz şekilde 30 dakika içerisinde, olağanüstü bir performansla mükemmel bir şekilde ortaya çıktı ve güçlendi,” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte Meteor Lake’in en iyi işlemci ürünü ve yılın en iyi girişimi olduğunu iddia etti.

2023 senesinde çıkması beklenen bu ürün için ticari anlamda da büyük bir gelişme bizleri bekliyor. Özellikle 5-125 W aralığını hedefleyen bu yeni yapı, hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek. İşlemciler için oldukça etkili olacak olan bu çip yapısı, geniş GPU yapılarıyla da tercih edilebilecek.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir