Instagram Reels Çekim Süresi Uzatıldı! Yeni Reels Güncellemesi Videoları Epey Değiştirecek.

Son zamanlarda sosyal medyada sıkça gördüğümüz "akım" videolarının paylaşıldığı yerlerden olan Instagram Reels'a güncelleme geldi.


Hayatımıza TikTok’un girmesiyle ve akımların başlamasıyla birçok sosyal medya platformu uygulamalarına TikTok benzeri özellikler eklemeye başladı. Bu platformların başında ise Instagram geliyor. Geçtiğimiz yıl Instagram tarafından kullanıma sunulan Reels, yayınlandıktan sonra popüler oldu. Hatta TikTok’a rakip oldu diyebiliriz. Bilindiği üzere sosyal medya platformları kendi aralarında beğendikleri özellikleri kendi kullanıcılarına açabiliyor. Buna örnek Instagram Reels oldu. Ayrıca son yapılan güncelleme ile adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

Instagram Reels nedir?

Instagram Reels, bakıldığında TikTok benzeri bir özellik. 15 saniyelik videolar çekiliyor. Bu videolar ise uygulama üzerinden düzenlenebiliyor. Düzenlemeler tamamlandıktan sonra Instagram üzerinden paylaşılıyor. 

Instagram Reels ve TikTok arasında benzerlikler mevcut.

Bilindiği üzere Instagram, Reels özelliğini TikTok'tan esinlenerek kullanıma sundu. Bu durumda da akıllara "TikTok ile benzerlikleri nelerdir?" sorusu geliyor. İşte bu sorunun yanıtı:

1. Instagram Reels videoların görünürlüğü sizlerin kimleri takip ettiği ve hangi içeriklerle etkileşimde bulunduğunuz ile ilişkilidir. Öne çıkanlar sekmesinde ise sizin daha önce takibe aldığınız profillere benzer kullanıcılarla karşılaşırsınız. Bu sayede sizlerin nelerden hoşlandığınız göz önünde tutulmakta ve seçici bir profil oluşturulmaktadır. Bu özelliğiyle TikTok uygulamasına benzeyen Instagram Reels TikTok’ta yaşanan başarıyı kendisinde de yakalamayı amaçlamaktadır.

2. TikTok’taki gibi beğendiğiniz bir şarkıyı “Sesi Kullan’’ seçeneğine tıklayarak kendi paylaşımınızda kullanabilirsiniz. Aynı özellik Instagram Reels'ta da bulunmakta.

Reels nasıl kullanılır?

Instagram'ın sol üst köşesinde bulunan kamera işaretine tıkladıktan sonra açılan ekranın en altında Canlı, Hikaye ve Reels bölümleri gelecek. Reels özelliğine kullanmak için açılan ekrandan Reels'ı seçmeniz gerekiyor.

Instagram Reels'in süresi ne kadar uzadı?

Instagram'ın geçtiğimiz yıl yayınladığı Reels özelliğinde ilk çıktığı andan itibaren 15 saniye videolar çekilebiliyordu. Kullanıcıların sürenin uzatılması yönünde ısrarlarına kulak veren Instagram bu süreyi uzattı. Yeni gelen güncelleme ile artık Reels'ta 60 saniye boyunca videolar çekilebilecek.

Bilgilendirici, faydalı ve bir o kadar da şaşırtı bilgiler ayrıca güncel haberleri de yayınladığımız Instagram hesabımıza göz atmayı ve takip etmeyi unutmayın. Son olarak bizim Reels videolarımızın linklerini aşağıya bıraktık.

Reels videolarımızı izlemek için tıkla!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir