Instagram Eski Hesap Kapatma

Instagram’da eski hesap kapatma işlemleri genellikle kullanıcıların artık kullanmadıkları hesaplarını silmek istemeleri üzerine başvurdukları işlemdir.


Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biridir. Bu sosyal medya hesapları ise online olarak kimliğimizi oluşturur. Kullanıcıların sürekli kullandığı Instagram’da daha önce açılmış olan ancak artık kullanılmayan eski hesaplar için kapatma işlemi yapmak istemektedir. Instagram hesabı kapatılmadığında aktif olarak sürekli arama sonuçlarında görünür ve içerikler ile kullanıcı görünümüne açık olur. Bunun engellenmesi için kullanıcılar kendilerine ait olan eski hesapları kapatma yoluna gidebilmektedir. Yazımızın devamında Instagram eski hesapların nasıl kapatılacağına ve arama sonuçlarında görünmeyeceğine dair kısa bir yolu derledik. 

Instagram hesap kapatma ve silme arasındaki fark nedir?

Instagram hesap kapatma ve silme birbirinden tamamen farklı işlemlerdir. Hesap silme işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Silme sonrasında kalıcı olarak gönderiler ve hesap bilgisi kaybolur. Hesap silindikten sonra 1 ay boyunca hesaba giriş yapılmazsa hesabın tamamen silindiği bilinir. Kapatma işlemi ise daha farklı bir işlemdir. 

Instagram kapatma işlemi diğer bir adı ile hesap dondurma ya da geçici olarak kapatma olarak da bilinir. Instagram hesabınızı kapatmanız halinde geçici olarak kullanım dışı hale getirmiş olursunuz. Bu hesaplar kapatıldıktan sonra kullanıcının talebine bağlı olarak tekrar geri açılabilmektedir. Silme işlemi gibi geri dönüşü olmayan bir işlem değildir. 

Instagram’da eski hesap nasıl kapatılır?

Instagram’da mevcut olan eski hesap kapatılmadığında kullanıcının kendi adına mevcut olarak var olduğundan arama sonuçlarında kullanıcının görüntüsünü etkiler. Bir kişinin eski hesabında yer alan paylaşımları onu arayan herkes tarafından görülebiliyor olması çoğu zaman kullanıcıyı rahatsız eder. Bu durumun kolay bir çözümü de eski hesabın kapatılmasıdır. 

Instagram’da mevcut olan eski hesabın silinmesi işlemi kapatılmasından daha farklıdır. Bir hesap silindiğinde o hesaba dair hiçbir bilgi arama sonuçlarında görünmemektedir. Kullanıcının hesabını silinmesi sonrasında Instagram görüntüsü kaybolur. Kapatma işlemi ise geri dönüşü olan bir işlemdir. Instagram’da eski hesap kapatma:

  • Eski Instagram hesabınıza giriş yapın. Buradaki linke tıklayarak hesap kapatma sayfasına gidin. 
  • Hesabını geçici olarak kapat yazan bir sekme açılacaktır. 
  • Hesap kapatma nedeninizi işaretleyin. 
  • Hesabını neden kapatıyorsun ekranı karşınıza gelecektir. Soruyu cevaplayın. 
  • Şifrenizi güvenlik amacı ile girin. 
  • Aşağıda yer alan hesabı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın. 
  • Gelen uyarıyı anladığınızı ifade eden anladım seçeneğine tıklayın. 
  • İşlem tamamlandı. 

Yukarıda yer alan adımları takip ederek kolayca eski Instagram hesabınızı kapatabilirsiniz. Eski hesabınızın şifresini hatırlamamanız halinde hızlı bir şekilde şifremi hatırlamıyorum butonu üzerinden hesabınızı kurtarabilirsiniz. Yazımızda Instagram hesabı kapatma işlemi hakkında merak edilenlere yer verdik. Hesabınızı tamamen silmek istemiyorsanız kapatma yöntemini tercih edebilirsiniz. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.