Huawei Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler modemlerinden olan Huawei modem kurulumu nasıl gerçekleştirilir? Cevabı yazımızda bulabilirsiniz!


İnternet kullanıcılarının merak ettiği “Huawei modem kurulumu nasıl yapılır?” sorusu hakkında adım adım izlemeniz gerekenleri sizlere buradan anlatacağız. İşte en çok tercih edilen modem firmalarından olan Huawei modemlerinin kurulumunda izlenecek yol haritası…

Huawei modem kurulumu nasıl yapılır?

 • Öncelikle kurmak istediğiniz modem ile internet kullanacağınız bilgisayar arasında kablolu bağlantı yapmanız gerekmektedir.
 • Sonrasında bilgisayarınızda yer alan herhangi bir tarayıcı üzerinden adres çubuğuna tıklamanız gerekiyor.
 • Adres çubuğuna tıkladıktan sonra “192.168.1.1” yazın ve “Enter“ tuşuna basarak devam edin.
 • Ardından karşınıza modem arayüzü gelecektir. Bu arayüz kapsamında kullandığınız internete göre kullanıcı adlarının ve şifrelerin değişkenlik gösterdiğini belirtelim.
 • En yaygın olan Türk Telekom’u kullanıyoranız kullanıcı adı bölümü içerisine “admin”, şifre bölümü içerisine “ttnet” yazmanız gerekmektedir.
 • İnternet sağlayıcısı farklı olan kişilerin kullanıcı adı ve şifrelerini öğrenmek için servis hizmeti aldığı kurum ile iletişime geçmesi veya internet üzerinden araştırma yapması yeterli olacaktır.

 • Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra modem arayüzü içerisinde karşınıza kullanılacak kablosuz ağ türü çıkacaktır. Eğer kablosuz olarak bu hizmeti kullanacaksınız, modem arayüzü üzerinde yer alan kablosuz ağ seçeneğini seçerek işlemlerinize devam etmeniz gerekmektedir.
 • Bu işlemden sonra karşınıza güvenlik seviye hizmeti diye bir bölüm çıkacaktır. Burada yer alan güvenlik seviye duvarınızı wpa2-psk seçmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Kablosuz bir şekilde kurulum yapma işleminden sonra kablosuz ağınız için sizlerden şifre belirleme bölümüne şifre yazmanız istenecektir.
 • 8 haneden oluşturulması istenen bu bölümde en az 1 büyük harf olacak şekilde rakamlardan veya harflerden oluşan bir şifre girmeniz gerekmektedir.
 • İnternet hizmetinizin sağlıklı bir şekilde çalışması için şifrenizi zor seçmenizi öneririz. Ardışık sayılar ve harfler gibi şifreler basit kırıldığı için internet hizmetinize erişim kolay olacaktır.
 • Son olarak şifre işlemini de başarılı bir şekilde yaptıktan sonra "Devam" butonuna basarak sizlerde "Huawei modem kurulumu nasıl yapılır?" sorusunun cevabını sorunsuz bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Huawei modeminizin kurulduğunu nasıl kontrol edebilirsiniz?

Kurulumun başarılı bir şekilde yapılmasından sonra Huawei modem kutunuz üzerinde yer alan ADSL ışığı sabit bir şekilde yanıyorsa bu internet sağlayıcınızın ve modeminizin sorunsuz çalıştığını göstermektedir. Aksi bir durumla karşı karşıya kalırsanız internet hizmetinizde meydana gelen sorunun giderilmesi için modemin arkasında yer alan "Reset" butonuna basarak buradan sorunsuz bir şekilde modeminizi resetleyebilirsiniz. Bu da sorunu çözmezse müşteri temsilcisiyle görüşmeniz gerekmektedir.

"Huawei modem kurulumu nasıl yapılır?" sorusunun cevabını diğer modemler üzerinde de aynı şekilde uygulayarak internet sağlayıcı hizmetinden yararlanabileceğinizi belirtelim. Aklınıza takılan soruları yorumlara yazabilirsiniz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.