Hangi Altcoinler Daha Popüler?

Kripto para dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Yatırım yapacak Altcoinler arıyorsanız bu yazıda popüler Altcoinleri sıralıyoruz!


Kripto para borsalarında yaşanan hareketlilik ülkemizde bulunan yatırımcılarının birçoğunun bu sektöre kaymasına neden oldu. Altcoinler hakkında yatırımcılar tarafından çok sık sorulan soruların başında “En popüler altcoinler hangileri?” sorusu geliyor. Çok fazla altcoin olması ve fiyatlarının çok değişken olması da bu sorunun cevabını zorlaştırıyor. Bu yazımızda yatırım yapmak isteyenler için istatistiksel olarak en popüler olan Altcoinlerin hangileri olduğunu inceliyoruz!

 1. 1 Ethereum (ETH)


  Piyasanın ağ babalarından olan ve Bitcoin’in ardından en çok işlem hacmi gören coinlerin başında Ethereum geliyor. Bu nedenle en popüler altcoinler listesinde ilk sıralarda yer aldığını söylersek yanlış olmayacaktır. Şu sıralarda yaklaşık olarak 3600 Dolar civarında işlem görüyor. 4 Bin dolar seviyelerinden bir düzeltme yaparak buraya geldiğini de hatırlatalım. Birçok altcoinin Ethereum üzerinde işlem yapması bu coinin bu kadar popüler olmasına neden olmaktadır.

 2. 2 ADA (Cardano)


  Ethereum ardından işlem hacmi bakımından kripto para piyasalarının 3. Sırasında yer alan ADA'da popüler altcoinler arasında yer almaktadır. Fiyat olarak 2.26 Dolar civarında işlem görmektedir. ADA coin, piyasa hacmi bakımından lider altcoin Ethereum'un hemen arkasında yer almaktadır.

 3. 3 Solana(SOL)


  Solana uzun zamandır kripto piyasalarında yer alan bir altcoindir. Özellikle son teknoloji avantajlarıyla yatırımcıların karşısına çıkmaktadır. En büyük rakibinin Ethereum olduğunu her seferinde dile getirmesinden ve yakın zamanda kazandığı değerden dolayı da popüler altcoinler arasında yer aldığını söylemek mümkündür. Bir iki ayda 30 Dolardan 150-200 dolara çıkan Solana, şu sıralarda 150 Dolar civarında işlem görmektedir.

 4. 4 Dogecoin(DOGE)


  Aslında kripto piyasalarının başından beri yer alan ancak son zamanlarda Elon Musk ile adını sıkça duyduğumuz Dogecoin, popüler altcoinler arasında yer almaktadır. Elon Musk’ın attığı tweetler sonrası Dogecoin, çok ciddi bir yükseliş yaşamıştı. Önündeki sıfırların çoğunu atarak neredeyse 1 Dolar seviyelerini test etmişti. Sevimli bir para birimi olan Dogecoin’in şu sıralarda fiyatı 0.245 Dolar seviyelerinde.

 5. 5 AVAX


  Son zamanların en popüler olan altcoinlerden bir diğeri de AVAX. AVAX, özellikle temmuz ayı ortalarında piyasalarda 11 Dolar civarında yer alıyordu. Ekim ayı içerisinde 70 Dolar seviyelerini test etmiş ve yatırımcılarına neredeyse 7 katı kazandırmıştır. Son yıllarda oldukça dikkat çeken AVAX’ta popüler altcoinler arasında kendisine yer bulmaktadır.

Başka popüler altcoinler yok mu?

Bu belirttiğimiz coinler dışında anlık olarak Pump yapan yani değeri çok artan coinler de bulunuyor. Buna karşın bunlara bu listede yer vermemiz kripto borsasının genelde ani değişikliklere sahne olmasından dolayı pek mümkün değil. Bu yazıda bahsedilen coinler uzun süredir popülerliklerini korumaktadırlar.

Son olarak uyarmadan olmaz! Kripto para piyasalarında yatırım yapmak istediğiniz zaman bir coin ile ilgili detaylı bir araştırma yapmanız ve o coin hakkında yazılmış “White Paper“ adlı belgeyi okuyarak altcoinin amaçları hakkında bilgi sahibi olmanız sağlıklı bir şekilde yatırım yapmanızı sağlayacaktır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir