Grafikerliğe Başlayanların Mutlaka Yapması Gerekenler!

Başarılı bir grafiker olmak isteyenlerin yapması gerekenler burada! Grafikerliğin önemli adımları nelerdir? Yetenek gerektirir mi?


Birçok kişinin aklında grafiker olmak için çizim yeteneğinin olup olmaması hakkında birtakım sorular oluşuyor. Peki, grafiker olmak için gerçekten çizim yeteneği gerekli midir? Detaylar içeriğimizde…

 1. 1 Temel programları öğrenin!


  Grafik tasarım yapabilmeniz için bazı uygulamalara ihtiyacınız olacak. Anlaşılması kolay olan ve her zaman işinize yarayacak bir program istiyorsanız Adobe programlarını tavsiye ederiz.

 2. 2 Yaratıcı ve özgün olun!


  Tasarım yaparken başka içeriklerden ilham alabilirsiniz. Fakat fikir hırsızlığı yapmayın! Ne kadar özgün bir içerik çıkarırsanız kariyeriniz adına o kadar iyi. Böylelikle kendinize has tasarımlarınızla da ön plana çıkmış olacaksınız.

 3. 3 Hayal gücünüzü zorlayın!


  Hayal gücü, grafik tasarım sektörünün temel taşlarından birisi diyebiliriz. Hayal gücünüzü geliştirmek için imgesel ve metaforik anlatımlardan yararlanın. Vermek istediğiniz mesajın daha net anlaşılması için tasarımlarınızda sadelik ve sembolik ifadeler kullanın.

 4. 4 Sabırlı ol!


  Grafik tasarımda sabırlı olmak çok önemlidir. Çünkü kendinizi hemen geliştiremezsiniz. Bol bol çalışma yapıp bol bol örnek yapmak sizin gelişiminizde önemli bir rol oynayacaktır. Bir süre sonra eski tasarımlarınızı beğenmemeye başlarsanız bilin ki bu iş tamamdır!

 5. 5 Bir portfolyo oluştur!


  Kendi tasarımlarınızı göstermek ve çalışma yaptığınız alanlarda satış yapmak için sade ve göz alıcı bir portfolyo hazırlamanız gerekecektir. Sade ve göz alıcı olması alıcının dikkatini çeker. Böylece nasıl bir çalışmayla karşı karşıya kalacağını da bilir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
3
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir