Google Android 12 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Pek çok kişiyi üzecek olan yeni Google Android 12 güncellemesinin sistem gereksinimleri nedir? Gelin göz atalım!


Google yeni içerik alt yapısı konusundaki sistem gereksinimlerini yayınlamıştı. Bu konuya dair pek çok kişinin beklentisine cevap vermeye çalışsa da Google, Android 12 sisteminin gereksinimleri konusunda biraz beklenti yaratacak gibi görünüyor. Google tarafından yoğun bir şekilde yeni güncelleme duyurusu yapılıyor. Ancak her telefon bu güncellemeyi kaldırmayacak. Bu sebeple çoğu kişi üzülecek diyebiliriz.

Peki, bu güncellemenin gereklilikleri nedir?

Google için geri sayım başladı! Yakında gelecek olan Pixel serisi güncellemesi şimdiden herkesin dikkatini çekiyor. Bu nedenle çoğu kişiyi üzecek olan bu yeni güncellemeye göz atıyoruz. Yeni güncelleme için düşük donanımlı telefonlar doğrudan eleniyorlar. Artık 4 GB RAM dahi yeni güncellemeyi alamayacak. Peki ama neden?

Google tarafından yapılan çalışmaya göre Android 12 için en az 6 GB RAM olması gerekiyor. 4 GB RAM yapısına sahip olan telefonlar Android 12 güncellemesini çalıştırmayacağı için de yorucu olacak. Bu yüzden hem ekran yapısı hem de RAM yapısı büyük önem arz ediyor. 1080p çözünürlüğündeki ekran yapısıyla birlikte ön plana çıkarılan bu güncelleme, işlem sistemi olarak oldukça güçlü gelecek gibi görünüyor.

Kamera tarafında en az 12 MP arka ve 4 MP ön kamera isteniyor.

Kamera konusunda Android tarafından istenen özellik, minimum 12 MP arka kamera ve 4 MP ön kamera özelliğinin olması yönünde. Depolama konusunda ise yazma hızının saniyede en az 250 MB olması planlanırken sürekli okuma ve yazma hızlarının ise 120 MB olacağı düşünülüyor. Bu konudaki sistem gereksinimleri adına Google, en iyi deneyimi sunmak istiyor ve herkes için farklı bir çalışma yapısına merhaba diyor.

iOS ile rekabet konusunda güçlü potansiyeli var!

Android tarafından gelen bu yeni sistem gereksinimleri konusundaki bu gelişmelere karşılık iOS cephesinde de yeni güncellemelerin gelebileceği konuşulmaya başladı.

Öte yandan Android 12 ile ilgili olarak gereksinimlerin güçlü olmasından dolayı sadece yeni nesil telefonların bu güncellemeleri alacağı düşünülüyor. Bu sebeple ilerleyen süreçlerde Google'ın, Android 13 güncellemesi için en az 8 GB RAM yapısı isteyebileceği düşünülüyor.

Android 12 sistem gereksinimleri nedir?

  • En az 6 GB RAM
  • En az 1080p çözünürlüğe ve en az 400 ppi yoğunluğa sahip ekran
  • En az 250 MB/sn ve 120 MB/sn sürekli okuma ve yazma hızları
  • En az 40 MB/sn ve 10 MB/sn rastgele okuma ve yazma hızları
  • 30 FPS’de 4K video kaydetme özelliğine sahip en az 12 megapiksel çözünürlüğe sahip ana kamera
  • 30 FPS’de 1080p çözünürlükte video kaydı yapabilen en az 4 megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamera

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir