Facebook’a Büyük Tepki: Uygulama Puanları Dibe Vurdu!

Facebook, gündeme bu kez de Filistinli hesapların paylaşımlarını sansürlemekle geldi. Bu suçlama büyük tepkilere neden oldu.


İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerginlik nedeniyle yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. Taraflar arasında ateşkes sağlanması sonucu biraz da olsa sular duruldu. Bu defa da gerginlik sosyal medyada devam ediyor. Filistin yanlısı bir grup, Facebook'un Filistinli hesapları sansürlemesini neden göstererek büyük bir kampanya başlattı.

Facebook'un puanı 4,7'den 2,4'e kadar geriledi.

Bir hafta önce sosyal medya platformları üzerinden yapılan çağrıyla başlatılan bu kampanyanın amacı, Facebook'un Apple ve Google mağazalarında uygulama puanını düşürmekti. Kullanıcılar bir yıldız vererek uygulamanın puanını ciddi oranda düşürdü.

Puanların düşmesi ile ilgili Facebook'tan hamle geldi!

Google Play Store'da 4,7 ve App Store'da 4,8 puanla listeleniyordu. Bugün ise her iki mağazada da 2,4 puanla listeleniyor. Öte yandan Facebook 1 yıldız incelemelerinin silinmesi için Apple'a başvuruda bulundu. Apple ise başvuruyu geri çevirdi.

Kaynak: https://www.nbcnews.com/tech/social-media/pro-palestinian-activists-target-facebook-1-star-app-store-reviews-n1268258

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir