En İyi 5 Kripto Para Birimi Nedir?

En iyi 5 kripto para birimi nedir? İşte en iyi kripto para birimleri ile ilgili tüm detaylar!


Bitcoin ve Ethereum’dan Dogecoin ve Tether’e kadar binlerce farklı kripto para birimi vardır ve bu, kripto dünyasına ilk başladığınızda bunaltıcı hale gelebilir. Kararınızı almanıza yardımcı olmak için hazırladığımı bu liste, piyasa değerlerine veya şu anda dolaşımda olan tüm madeni paraların toplam değerine göre en iyi 5 kripto para biriminden oluşan bir listedir.

Kripto para birimleri nedir?

Kripto para birimleri, işlemleri doğrulamak için bankalara güvenmeyen dijital bir ödeme sistemidir. Herkesin herhangi bir yerden ödeme gönderip almasını sağlayan eşler arası bir sistemdir. Gerçek dünyada taşınan ve değiş tokuş edilen fiziksel para olmak yerine, kripto para ödemeleri yalnızca belirli işlemleri tanımlayan çevrimiçi bir veri tabanına dijital girişler olarak bulunur. Kripto para fonlarını transfer ettiğinizde işlemler halka açık bir deftere kaydedilir. Kripto paralar, dijital cüzdanlarda saklanır.

Kripto para birimi, işlemleri doğrulamak için şifreleme kullandığı için bu adı aldı. Bu; gelişmiş kodlamanın, kripto para birimi verilerinin cüzdanlar arasında ve halka açık defterlere depolanması ve iletilmesiyle ilgili olduğu anlamına gelir. Şifrelemenin amacı güvenlik ve emniyet sağlamaktır.

 1. 1 Şanslı Blok (LBLOCK): Genel olarak en iyi kripto para birimi!


  Günlük ticaret için en iyi kripto para birimi LBLOCK'tur. Bu piyango jetonunun pek çok potansiyeli vardır ve yeni bir jeton olmasına rağmen büyük ilgi gördü.

  LBLOCK, Lucky Block için yerel jetondur. Platform, kumarbazların çevrimiçi oyun oynama şeklini dönüştürmek için blok zincir teknolojisini kullanarak çevrimiçi oyun endüstrisini bozmak amacıyla oluşturuldu. Lucky Block, işlemlerde şeffaflığı ve adaleti sağlamak için blok zincirini kullanır. Platform, şu anda 230 milyar dolar değerinde olan çevrimiçi oyun alanına girmeye çalışıyor.

  LBLOCK kullanıcıları, Lucky Blocks platformunda bulunan oyunları oynama erişimine sahiptir. Token, bu ocak ayında, merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap'ta 0,0020 $ liste fiyatıyla listelendi. Bir aydan kısa bir süre sonra, LBLOCK tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0096 $'a ulaştı. Dijital varlık şu anda 0,0039 dolardan işlem görüyor ve bu hala liste fiyatından büyük bir sıçrama.

  LBLOCK geliştiricileri şu anda madeni paranın, merkezi borsalarda kullanılabilir olmasını sağlamak için bir yükseltme üzerinde çalışıyor. LBLOCK V2 Mart ayında duyuruldu ve herhangi bir aşırı vergilendirme olmaksızın sorunsuz günlük ticarete olanak sağlaması bekleniyor. Yükseltilmiş madeni paranın ayrıca, LBLOCK'u Ethereum likidite havuzlarına açacak ve günlük tüccarlar için daha da elverişli bir ortam yaratacak bir fiyat artırma mekanizmasıyla gelmesi bekleniyor.

 2. 2 Bitcoin (BTC): Büyük likidite ile en iyi kripto!


  Bitcoin'in en değerli kripto para birimi olarak yeri hiçbir zaman şüphe götürmedi. Önde gelen dijital varlığın küresel çekiciliği ve yüksek likiditesi, onu en iyi günlük kripto para birimi seçeneklerinden biri haline getiriyor.

  Bugün, Bitcoin gibi borsalardan küresel olarak benimsenen neredeyse hiçbir varlık yok. Bu varlığın kullanıcıları, arbitraj ticaretinin de keyfini çıkarmak için büyük bir fırsata sahiptir.

 3. 3 Binance Coin (BNB): Okuması kolay temelleri olan en iyi para!


  Binance Coin, dünyanın en popüler borsa tokenidir. Varlık, dünyanın en büyük kripto para borsası ve kripto dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Binance tarafından başlatıldı.

  Peki, neden BNB günlük alım satım için en iyi kriptolar arasında? Birincisi, varlıkların dünyanın en büyük kripto borsası Binance ile olan bağları sonucu Binance her zaman haberlerde. Binance’in bu durumu aslında bir diğer sorunu da beraberinde getiriyor, o sorun ise bilgisayar korsanları tarafında yaratılan sorunlar. Bilgisayar korsanlarının saldırılarına karşı kendiniz koruyabilmeniz için kripto para ticareti yaparken ücretsiz VPN kullanın ve kendiniz bilgisayar korsanlarından koruyun. Bu, borsadaki güncellemelerin kesinlikle BNB'nin fiyatını etkileyecek şekilde yayılacağı anlamına geliyor.

  BNB, Binance ekosistemindeki sayısız kullanım durumuyla da popülerdir. Ücret ödemelerinden BB Vault'ta stake etmeye kadar, madeni paranın fiyatını belirleyen çeşitli işlevler vardır.

  BNB de oldukça sıvıdır. Dünyanın en değerli üçüncü kripto para birimidir ve çoğu kripto borsası tarafından kabul edilmektedir.

 4. 4 Dogecoin (DOGE): Piyasanın en iyi meme parası!


  Dogecoin'in günlük ticarette en iyi kripto paralar arasında yer almak için birçok nedeni vardır. Özel olarak bir kullanım durumu olmayan, ancak yine de popüler olan meme paralarının poster çocuğudur.

  Birçok meme parasını karakterize eden bir şey fiyat oynaklığıdır. DOGE, fiyatının tek bir günde %20'ye varan oranda arttığını görebilirsiniz. Böyle bir günde madeni paraya yatırım yapan bir günlük işlemci olmak sizin için bir nimet olacaktır.

 5. 5 Eter (ETH): Devasa potansiyeli olan büyük kapaklı bir madeni para!


  En iyi günlük alım satım kripto para birimi listemizi tamamlayan Ether. Dijital varlık, bir milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin'den sonra ikinci sırada geliyor. Son birkaç yıldaki sürekli büyümesi, yatırımcıları daha fazla satın almaya ve ticaret yapmaya yöneltti.

  Ether'in değeri öncelikle Ethereum blok zincirine bağlıdır. Ethereum; piyasadaki en büyük katman-1 akıllı sözleşme blok zinciridir, yani kripto için kelimenin tam anlamıyla "başarısız olamayacak kadar büyük". Piyasadaki en büyük isimlerden biri olan Ether, ister bazı benimseme haberleri nedeniyle isterse Ethereum zincirine gelen güncellemeler nedeniyle her zaman haberlerde yer alıyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir