En Dayanıklı Şarj Kabloları Nelerdir?

Şarj aletlerinin hemen bozulması hepimizin başına gelebilecek sorunlardan biridir. Uzun ömürlü şarj aletleri bugün sorunu ortadan kaldırıyor!


Her gün elinizde patlayan şarj aletleri ile sorun yaşamışsınızdır. O alarm hep bozulan şarj aleti yüzünden çalmaz, arayan kimse size ulaşamaz. Telefonu olan herkesin korkulu rüyası şarj aletinin en olmayacak zamanda bozulmasıdır. Bu sorunun temel sebepleri arasında şarj aletimizi sürekli çantamızda gezdiriyor olmamız da var. Bu koşullara uyum sağlayamayan standart şarj aletlerinin aksine, bugün artık daha dayanıklı ve özel şarj kabloları da üretiliyor. 

Pek çok seçeneği bulunan bu ürünler her bütçeden insana hitap ediyor. Siz de dayanıklı şarj aleti arayışı içerisinde iseniz doğru yazıyı okuyorsunuz. 

BlitzPower Android için örgülü Micro USB şarj kablosunun özellikleri nelerdir?

İzolasyon malzemesinin örgü ip ile kaplandığı BlitzPower Android için örgülü Micro USB şarj kablosu, normal şarj aletlerine göre sert bir yapıya sahip. Bu sebeple bükülmelerden kaynaklanabilecek kopma veya kırılma hasarını minimuma indirebiliyor. Şarj cihazınızda Micro USB portu bulunuyorsa bu şarj aletini mutlaka denemelisiniz.

BlitzPower iPhone için örgülü Lightning şarj kablosunun özellikleri nelerdir?

Aynı Android için olan versiyonunda olduğu gibi örgü bir gövdeye sahip olan BlitzPower iPhone için örgülü Lightning şarj kablosunun uzunluğu 1 metre iken akım gücü 2.1 amperdir.

Bix Ultra Güçlendirilmiş Micro USB şarj kablosunun özellikleri nelerdir?

Data aktarımı ve şarj bir arada! Yaşanabilecek kazalar esnasında meydana gelebilecek tüm bozulmaları önlemek için tasarlanan Bix Ultra Güçlendirilmiş Micro USB şarj kablosu şarj ederken data aktarımı da yapabiliyor.

Bix Ultra Güçlendirilmiş MFI Lightning şarj kablosunun özellikleri nelerdir?

Lightning girişli tüm Apple cihazlarda kullanılabilen Bix iPhone için Ultra Güçlendirilmiş MFI Lightning şarj kablosu kopma ve bükülme sırasında oluşabilecek hasarı polyester yapısı ile önleyerek tam da sizin için üretilmiş. Ayrıca iPhone için yine Android kablosunda karşımıza çıkan data aktarımı da devreye giriyor.  

Şarj kablolarında püf noktalar nelerdir? Şarj kablosu alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Şarj kablosu alırken belli konularda dikkatli olunursa en uygun şarj aleti alınabilir. Hızlı şarj ile ilgili akılda yer etmiş ilk soru ise hızlı şarj kablosunun kaç amperlik olması gerektiğidir. Bu sorunun yanıtı tamamen adaptöre bağlıdır aslında. Güçlü bir adaptörünüz varsa hızlı şarj olur. Ancak kablonuzun kalitesi de bu konuda etkilidir. Şarj cihazının hızlı şarj aleti olup olmadığını da üstünde yazan “Fast” veya “Quick” yazısından anlayabilirsiniz. Ayrıca 5V/2A üzerinde bir adaptöre sahipseniz yine hızlı şarj söz konusudur. 

Her telefonun bataryası farklı olduğu için hepsinin kendi hızlı şarj adaptörü bulunur. Eğer siz telefonunuza desteklediğinden fazla güç verirseniz pek çok sorunla karşılaşmanız olasıdır. Telefonunuzu şarj etmek için hızlı şarj aleti kullanmadan önce bataryanın desteklediği W gücüne bakarsanız, ona göre bir şarj aleti seçimi yapabilirsiniz. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir