Dünyanın İlk İntel 11. Nesil İşlemcili Sistemi Türk YouTuber Tarafından Toplandı!

YouTube'da bilgisayar toplamasıyla ünlü olan Abdullah Hacıgül isimli YouTuber, ilk 11. nesil işlemcili sistemi topladı.


Intel’in yakın zamanda 11. nesil işlemci ailesini tanıtması bekleniyor. Intel, bu işlemcilerle AMD’nin 5000 serisinin tahtını almayı hedefliyor. Fakat daha resmi tanıtım yapılmadan Intel 11. nesil işlemcili sistem toplandı. Bunu yapan ise bir Türk!

Bu özel işin yapımcısı Donanım Arşivi!

YouTube'da 2012 yılından beri bilgisayarlar ve teknoloji ile ilgili içerikler üreten Donanım Arşivi kanalının sahibi Abdullah Hacıgül, son yıllarda yaptığı hem üst seviye hem de bütçe dostu sistemlerle izleyicilerinin gönlünde taht kurdu. Hatta son zamanlarda talep o kadar arttı ki Abdullah'ın topladığı hazır sistemler dakikalar içerisinde tükenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde ise Abdullah, kendi Instagram sayfasında MSI ve Intel'in ona gönderdiği inceleme kitini paylaştı.

Bu inceleme kiti Intel'in 11. nesil i9 11900K işlemcisini, MSI'ın üst seviye MEG Z590 Ace anakartını ve yine MSI'ın MPG CoreLiquid K360 isimli en son tanıtılan kapalı devre sıvı soğutma kitini bünyesinde barındırıyor. Abdullah'ın bu parçalarla kurduğu sistem ise şu şekilde:

  • İşlemci: Core i9 11900K
  • İşlemci soğutucusu: Core Liquid K360MSI
  • Anakart: Z590 ACE
  • RAM: Corsair Dominator Platinum RGB 16GB (8+8) 4800MHz CL18
  • Ekran kartı: MSI Gaming X Trio RX 6900 XT
  • SSD: XPG S50 2TB PCIe 4.0
  • Güç kaynağı: Sharkoon 850W SilentStorm  80+ GOLD
  • Kasa: Thermaltake A500 TG

Şu anlık sistemin oyun ve sıcaklık performansı maalesef ki Intel'in ambargosu yüzünden yayımlanamıyor. Biz de nolurbak.com ekibi olarak Abdullah Hacıgül'e ülkemiz adına yapılan bu özel ve gururlu iş için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum