Dünyanın En Büyük Yazılım Şirketleri!

Dünyanın en büyük yazılım şirketleri hangileridir? İsimleri nelerdir? İşte dünyanın en büyük yazılım şirketleri!


Yazılım sektörünün büyümesi, bu alanda birçok yeni şirketin var olmasına ve var olan şirketlerin de çok daha büyük bir konumda yer olmasına vesile kıldı. İşte, sektördeki büyüklüğüyle dikkat çeken dünyanın en büyük yazılım şirketleri!

 1. 1 Microsoft


  Windows işletim sistemi ve Microsoft 365 gibi ofis yazılım paketleri ile tüm dünya tarafından bilinen ve aynı zamanda en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’un bugünkü değeri tam 2 trilyon dolar seviyelerinde. 

 2. 2 Alphabet


  Google ve diğer birçok Google kuruluşunun üst kuruluşu olan Alphabet, piyasa değeri 1,5 trilyon dolar olan Kaliforniya merkezli bir yazılım şirketidir.

 3. 3 Adobe


  Grafik tasarımcıların en çok tercih ettiği seçenek olan Adobe, Illıstrator ve Photoshop gibi yazılımları sayesinde tüm dünya tarafından bilinmekte ve kullanılmaktadır. Şirketin bugünkü değeri ise 202 milyar dolar seviyelerinde.

 4. 4 Oracle


  Yine Kaliforniya merkezli bir şirket olan Oracle, şirket pazarlama, satış ve insan kaynakları gibi birçok farklı alanda yazılım hizmeti vermekte. Ve Oracle şirketinin sahip olduğu değer ise 194 milyon dolar.

 5. 5 Salesforce


  Daha çok müşteri ilişkileri alanında yazılımlar geliştiren Salesforce şirketi, günümüzde 164 milyar dolarlık bir değere sahip.

 6. 6 SAP


  Kurumsal yazılım alanında en iyi seçeneklerden biri olan SAP şirketi, yine bu alan dahilinde devasa yatırımlara da imza atmaktadır. Şirketin sahip olduğu değer 120 milyar dolar civarında.

 7. 7 Intuit


  Finansal yazılımlarıyla ünlü olup TurboTax ve QuickBooks gibi birçok önemli yazılımın da geliştiriciliğini üstlenen Intuit şirketi, 120 milyarlık dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Ve şirketin hedef kitlesi genelde küçük işletmeler ile muhasebecilerdir.

 8. 8 VMware


  Sanallaştırma yazılımları dendiğinde akla ilk gelen seçenek olan VMware şirketi, 55 milyar dolar piyasa değerine sahiptir ve tarihi de oldukça geçmiş yıllara dayanır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir