Dünya Genelinde Olan İnternet Kesintisine Tek Bir Kullanıcı Neden Oldu

Dünya genelinde gerçekleşen internet kesintisi nedeniyle birçok dev web sitesine erişim sağlanamıyordu. Buna sebep olan şeyin tek bir kullanıcı olduğu açıklandı.


Geçtiğimiz salı günü dünya internet kesintisi ile çalkalanmıştı. Twitch, Reddit, Amazon, Spotify, CNN, BBC ve New York Times gibi popüler sitelere saatlerce erişim sağlanamadı. Bu kesinti ise internetin %85’ini etkilemişti. Bugün yapılan açıklamada, internet kesintisi nedeninin bir kullanıcı olduğu açıklandı. Kullanıcı, bulut bilişim hizmetindeki bilgilerini değiştirdi. Bu da serviste bulunan bir hatayı tetikledi. Devasa boyuttaki internet kesintisi yaşandı.

Onlarca ülke kesintiden etkilendi!

İnternetin %85'ini kapsayan ve dünya genelinde gerçekleşen internet kesintisinden onlarca ülke etkilendi. Yüzlerce şehir de kesintiden nasibini almış oldu. ABD, Çin ve Japonya en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Ek olarak Berlin ve Pekin gibi bazı şehirler ise sorundan hiç etkilenmedi.

Fastly: Hata düzeltildi, küresel ağımız tekrar çevrimiçi oluyor.

Amerikan bulut bilişim hizmetleri sağlayıcısı Fastly, yaptığı açıklamasında sorunun birkaç saat içerisinde çözüldüğünü açıklamıştı. Ayrıca Fastly, dünya genelinde yaşanan internet kesintisine ilişkin: "Küresel olarak POP'larımızda kesintileri tetikleyen bir hizmet yapılandırması belirledik ve bu yapılandırmayı devre dışı bıraktık. Küresel ağımız tekrar çevrimiçi oluyor." ifadelerine yer vermişti.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir