Dünya Genelinde İnternet Kesintisi Yaşanıyor! Ünlü Sitelere Ulaşılamıyor!

Dünya genelinde yaşanan internet kesintisi nedeniyle birçok ünlü web sitesine erişim sıkıntısı yaşanıyor. Peki, bu kesintinin sebebi ne?


Henüz nedeni belli olmayan bir arıza nedeniyle dünya genelinde internet kesintisi yaşanıyor. Avustralya, Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, Avrupa ve Çin’den internet kesintisi ile ilgili raporlar geldi. Bu ülkelerdeki internet kullanıcıları “Error 503” uyarısı alıyor. Amazon, Reddit, Spotify ve PayPal gibi dev şirketlerin internet sitelerine de erişim sağlanamıyor. 

İngiltere hükümetinin siteleri çöktü!

İngiliz medyasının yaptığı haberlere göre, arıza nedeniyle İngiltere hükümetinin siteleri çöktü. Öte yandan pek çok medya kuruluşu da okurlarına hizmet veremiyor. Independent, The Guardian ve The New York Times gibi global çapta ünlü haber şirketleri de arıza nedeniyle erişime kapalı durumda.

Arızanın nedeni ne olabilir?

Dünya genelinde yaşanan elektrik kesintisinin Amazon Web Service'taki arıza nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor. Öte yandan Guardian'ın teknoloji editörü Alex Hern, kesintinin ABD'nin bulut bilişim servis sağlayıcısı Fastly'deki bir arıza nedeniyle meydana geldiğini söyledi. Ayrıca Hern, BBC'nin başka bir içerik dağıtım ağına geçtiğini belirtti. Bu nedenle arızanın Fastly merkezli olabileceğini ifade etti. Fakat internet kesintisinin nedeni henüz resmi olarak açıklanmadı.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir