Dev Şirketlere Siber Saldırı: Kullanıcı Bilgileri Çalındı!

Apple, Amazon, Facebook ve Twitter'a siber saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu milyonlarca kullanıcının hesap bilgileri çalındı.


Son zamanlarda dev şirketlere yapılan siber saldırılar sonucu kullanıcıların hesap bilgileri çalınıyor. Çalınan hesaplar para karşılığında şirketlere satılıyor. Hackerler, şirketlerin web sitelerinde buldukları açıklardan faydalanıyor. Bu durum kullanıcıların güvenliği açısından tehlike yaratıyor. Hackerların 2018-2020 yılları arasında yaptığı saldırılar gün yüzüne çıktı. 

Kullanıcıların tüm bilgileri çalındı!

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen siber saldırılarda 26 milyondan fazla hesabın ödeme bilgileri çalındı. Ek olarak hesaplarda bulunan bütün bilgiler de ele geçirildi. 3.25 milyon Windows yazılımlı cihazda bu saldırılar gerçekleşti. Siber güvenlik sağlayıcısı Nordlocker, 1.2 terabayt büyüklüğündeki veri tabanının hackerların eline geçtiğini paylaştı. Bununla birlikte kötü amaçlı yazılım saldırılarını da ifşa etti. Ayrıca eBay, Instagram, Netflix, Paypal, Roblox, Steam ve Twitch gibi büyük platformlara yapılan saldırılarda birçok kullanıcının hesap bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı.

Web kameraları izlendi, ekran görüntüleri alındı!

Kötü amaçlı yazılımların bilgisayara sızdıktan sonra web kameralarının da izlendiğini açıklayan Nordlocker, kullanıcının bilgisayar başında ne yaptığına dair ekran görüntüleri alındığını belirtti. Ayrıca Nordlocker, çalınan her veri grubuna benzersiz kimlikler atandığını da açıkladı.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir