Cps Testi Nasıl Yapılır?

Sürekli bilgisayar kullanıyorsanız ve hangi seviyede olduğunuzu bilmiyor musunuz? Bunu klavye Cps testi ile öğrenebilirsiniz. Haydi sizde kendinizi sınayın!


Cps testi nasıl yapılır? Sorusu genellikle günlük zaman içerisinde fazla bilgisayar kullananlar tarafından sorulmaktadır. Klavye testi ve Cps testleri bilgisayar kullanım esnasındaki profesörlüğünüzü ölçen testlerdir. Bu testler online bir şekilde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Sizler de Cps testi yapmaya karar verdiyseniz ve bir türlü nasıl test yapacağınızı anlamadıysanız yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Cps testi nasıl yapılır başlıklı yazımızın içeriğinde Cpsnin ne demek olduğunu açıkladık. Testi nasıl yapacağınızı anlattık. Son olarak Cps ölçümü için nelere dikkat edildiğini ve skorun nasıl hesaplandığını ifade ettik. Sizler de cps testi yapmak isterseniz ve net bilgi almak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz. Böylece cps ile ilgili her detayı kısa yoldan öğrenebilirsiniz.

CPS test nedir?

CPS dediğimiz test, kısaca mouse tıklama testi adını almaktadır. Yani siz bilgisayar kullanırken mousea ne kadar sürede ve ne kadar sıklıkta tıklıyorsunuz bunu ölçmektedir. Cpsye ihtiyaç duyanlar genellikle bilgisayar üzerinden oyun oynamak isteyen kişilerdir. Tabi katipler ve yazmanlar da CPS testi yaparak mouse tıklama oranlarını hızlandırmaya çalışmaktadır.

Tıklama testi nasıl yapılır?

Sağ tık CPS test yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor. Böylece test sonucunuzu görebileceksiniz.
• Öncelikle kendinize CPS testi yapabileceğiniz site bulmanız gerekmektedir. Bu siteler arasında CPS Check, Arealme, Mc-Tr ve Hypasos gibi siteler bulunuyor. Sitelerin tamamına herhangi bir şekilde ücret ödemeden test girişi yapabilirsiniz. Ancak genellikle CPS test Rapidtables sitesinden yapılmaktadır. Kullanıcılar bu siteye daha fazla güvenmektedir.
• CPS test 1 second yani 1 saniye kapsamında hesaplanır. Teste başladığınız andan itibaren süre işlemeye başlayacaktır. Önemli olan hemen konsantrasyon sağlamanızdır. Aksi halde zaman akıp gider. Ancak siz doğru sonuca ulaşamazsınız.
• Sonucunuz size yaptığınız tıklama sayısını verecektir. Sonuçta saniye başına kaç tıklama yaptığınızı öğrenebileceksiniz. Tık sayışınızı arttırmak için kendinizi sürekli sınamanız yarar sağlayacaktır.

Kohi tıklama testi nedir?

Click test Kohi adıyla Minecraft oyununda duyduğumuz test fare tıklama testidir. Ancak testin Minecraft üzerinden duyurulması oyunu oynayan kişilerin yararına gelmiştir. Çünkü oyunu daha hızlı oynamak için Kohi testine ihtiyaç vardır. Günümüzde internet üzerinden yapılan CPS testlerinin çoğunun alt yapısında Kohi sistemi aktif şekilde size sunulmaktadır.

Jitter tıklama nasıl arttırılır?

Düzenli tıklama en kolay tıklama yöntemidir. Ancak Jitter tıklamalar zordur. Saniyede 10 ile 14 arasında tıklama Jitter şeklinde kabul edilmektedir. Jitter click test yapmak bilgisayar oyunu oynayanlar için önem taşımaktadır. Bu tıklama yöntemi Minecraft gibi oyunlarda işinize yarayacaktır.

CPS testi nasıl yapılır açıkladık. Son olarak test sonucu tıkladığınız miktarın 1 saniyeye bölünmesiyle bulunur, diyerek yazımızı sonlandırabiliriz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir