Çin, Yasaklanan Uygulamalar Arasına Signal’ı da Ekledi!

Son zamanların popüler mesajlaşma uygulaması Signal, Çin'de yasaklandı.


Geçtiğimiz aylarda birçok insan Whatsapp’ın güvenlik problemlerinden dolayı diğer uygulamalara geçiş yaptı. Bu uygulamaların biri de Signal oldu. Bir anda patlayış yaşayan uygulama, kullanıcı verilerinin gizliliğini koruması ve neredeyse kullanıcıların hiçbir kişisel bilgisini istememesiyle severek kullanılan uygulamalardan biri hâline geldi. Fakat bu mutluluk Çinli kullanıcılar için kısa sürdü.

Signal, Çin'de yasaklandı!

Techcrunch tarafından yapılan testler, 16 Mart sabahından itibaren uygulamanın Çin'de kullanılamadığını gösteriyor. Uygulamanın 15 Mart'ta bloklandığı tahmin ediliyor fakat tüm bunlara rağmen uygulama hâlâ Çin AppStore'unda yüklenilebilir durumda. Android kullanıcıları için ise maalesef aynı şey geçerli değil. Zira Çin'de zaten Google servisleri yok ve Android kullanıcıları, uygulamaları devletle araları iyi olan 3. parti uygulama mağazalarından yüklüyor.

Signal, Çin AppStore'unda 4.9/5 puana sahip olup 510 binden fazla indirilmiş. Görünen o ki Çinli kullanıcılar, Signal'a da diğer büyük sosyal medya platformları gibi VPN kullanarak girmek zorunda kalacak.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir