Cihazımı Bul Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

"Cihazımı Bul" uygulamasına yakından bakıyoruz!


Bildiğiniz üzere telefonlar artık yanımızda çok kolay bir şekilde taşınıyor. Cihazımı Bul uygulaması ise “Ya taşınıyor taşınmasına da bir kaybettik mi bulamıyoruz!” demeye son getirecek bir uygulama!

Nedir?

Google'ın bir uygulaması olan Cihazımı Bul, telefonunuzdaki GPS sayesinde anlık olarak yerinizi tespit edebiliyor. Sadece bununla da kalmayıp şarjınızı, Wi-Fi ağınızı da gösteriyor. Tek bir tuşla da başka bir telefondan kendi telefonunuzdan ses çıkartabiliyorsunuz.

Nasıl kurulur?

Öncelikle uygulamayı çalıştırabilmeniz bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

Gmail hesabınız varsa veya kurduysanız uygulamayı kurmak çok kolay. Telefon sizinse direkt Gmail hesabı ile giriş yapın. Gireceğiniz telefon sizin değilse "Misafir Olarak Oturum Aç" diyerek Gmail hesabınızı ve şifrenizi yazıp kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Not: Uygulama, destekleyen tabletlerde ve akıllı saatlerde de çalışıyor.

Uygulamanın artıları ve eksikleri

  • Uygulama çoğu zaman doğru konumu bulup sizi hayal kırıklığına uğratmıyor.
  • Uygulama sürekli yerinizi bulamıyor. Diyelim 5 dakika önce baktınız ama 5 dakika sonra baktığınızda yüksek ihtimal hata verecek. Bu anlık hatalar uygulama için büyük bir eksi.
  • Diyelim ki telefonunuz çalındı ve uygulama ile yerine bakacaksınız. Bakıyorsunuz ama telefona bildirim de gidiyor. Hırsız da bildirimden sonra konumu kapatır ve bulamazsınız. Yani orada baktığım telefona bildirim gitmesin diye bir tuş olsaydı fena mı olurdu?

Kısacası irili ufaklı hataları olsa da telefonun yerini çoğu zaman buluyor, hiç yoktan iyidir. Ne olur ne olmaz diyerek yüklemekte yarar var bizce!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir