Bu Zamanda Toplama Bilgisayar Neden Alınmaz?

Bu zamanda niçin toplama bilgisayar alınmamalı?


Son 5 yıldır dünyada toplama bilgisayar çılgınlığı başladı. Önceden yalnızca evde kullanılsa dahi sırf rahatlığı için laptop tercih edilirken şimdilerde ise toplama bilgisayarlar alınmaya başlandı. Nedeni ise çok basit: Daha uygun fiyata daha fazla verim. 8000 TL’ye bir laptop almak yerine 7000 TL’ye bilgisayar topladığınızda hem daha fazla verim alıyor hem de daha uzun yıllar kullanabiliyorsunuz. Bu denklem gayet mantıklı fakat maalesef şu anda pek de öyle değil!

Şu an bilgisayar toplamak neden mantıklı değil?

Tüm coin piyasalarının artmasından dolayı insanlar çılgınca "mining" yapmaya ve birden fazla ekran kartı almaya başladı. Böylelikle ekran kartlarının stokları da tükenmiş oldu. Bu olayın aynısı 2017 yılında da olmuş, herkes RX480 aldığı için bu ekran kartının kıtlığı başlamıştı. Şimdi ise yalnızca birisinde değil, direkt tüm kartlarda kıtlık var.

Haziran 2020'de 2000 TL civarında olan RX580 ekran kartı şu anda bulunamıyor, bulunsa bile 4500 TL'den satılıyor. Bundan dolayı bu dönemde ekran kartı almak çok da hesaplı değil. Fakat benim bilgisayara ihtiyacım var derseniz biraz daha beklemenizi veya dahili ekran kartı olan bir işlemci alıp sisteminizi kurmayı tavsiye ederiz. Piyasa durulunca da ekran kartınızı alırsınız.

 Ekran kartlarıyla kripto para ilişkisine dair daha fazla okuma yapmak isterseniz buraya tıklayarak "Ekran Kartlarına Kripto Darbe!" içeriğimize ulaşabilirsiniz. Yorumlarda bu konuda ne düşündüğünüzü belirtmeyi ya da tavsiyeniz varsa bizimle paylaşmayı unutmayın! 

  1. Siz ne kullanıyorsunuz?

    1. Laptop
    2. Toplama bilgisayar
    6 Oylar
    Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.