Bilgisayarlarınızın Vazgeçilmez Programları!

Yeni aldığınız veya format attığınız bilgisayarınız için yüklemeniz gereken, olmazsa olmaz, programları sizin için listeledik! İşte o programlar!


Bir süre düşündünüz ve sonunda kararınızı verdiniz: Yıllarca onurlu bir kariyerden sonra eski bilgisayarınızı emekliye ayırıp yepyeni bir dizüstü bilgisayar alacaksınız. Açmak ve onunla zaman geçirmeye başlamak için sabırsızlanıyorsunuz. Ancak önce bilgisayar evreninizin bir parçası olan tüm yazılım ekipmanlarını yüklemeniz gerekecek. İşinize yarayacak birden çok program yükleme yapmanız gerekecektir. Bu programları sizin için aşağıda listeledik:

 1. 1 Microsoft Office


  Yıllar geçiyor ancak Office hala belgeler, elektronik tablolar ve sunumlar üzerinde çalışanlar için fiili standart olmaya devam ediyor. Bu uygulamanın ücretsiz bir alternatifi yok. Microsoft'un üretkenlik paketi ofiste veya evde hala en eksiksiz ve kullanımı kolay ürün olmaya devam ediyor. Ayrıca klasik lisansa ek olarak, artık aylık ücretlerle satın alınabilen abonelik sürümü de (Office 365) bulunmaktadır.

  Ne için kullanılır: Word, Excel, Power Point formatında belge okuma ve oluşturma
  Maliyeti: Lisanslı sürüm (Ev ve Öğrenci 2013) KDV dahil 119 Euro, abonelik sürümü (Office 365 Kişisel 1 PC / MAC + 1 tablet) KDV dahil yılda 69 Euro.
  Alternatifler: OpenOffice, LibreOffice, Google Dokümanlar

 2. 2 Microsoft Excel


  Word, PowerPoint ve Outlook'a ek olarak Excel, Microsoft Office paketinin dört büyüğünden biridir ve dünya çapında en yaygın kullanılan elektronik tablo programıdır. Ancak, bunu yalnızca tablo oluşturmak için kullanamazsınız. Excel karmaşık hesaplamaların ve değerlendirmelerin yapılabileceği çok sayıda işlev sunar. Sonuçlar daha sonra bir diyagram, pivot tablo veya grafik olarak sıralanabilir, gruplanabilir veya grafiksel olarak görüntülenebilir.

  Bu amaçla, Excel'de varsayılan olarak bir çalışma sayfasıyla donatılmış, ancak toplamda 65000'den fazla alabilen çalışma kitapları vardır. Bunlar kayıt olarak görüntülenir ve içeriğinizi girdiğiniz satır ve sütunlardan oluşur. Formüller, VBA'lar ve makrolar sayesinde iş basitleştirilebilir ve hatta bazı durumlarda otomatikleştirilebilir.

 3. 3 Google Chrome


  Kendi başına internete nasıl girileceğini bilen bir bilgisayar yoktur. Tarayıcıya, yani paket verilerini evrensel olarak World Wide Web olarak bilinen şeye dönüştürmenize izin veren programa ihtiyacınız var. Alternatifler birkaç yıldır aynı, ancak Chrome temiz grafikleri ve hızı sayesinde birinciliği elinde tutmaya devam ediyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en son istatistiklere göre (StatCounter) bugüne kadar neredeyse her iki kullanıcıdan biri onu varsayılan tarayıcısı olarak kullanıyor.

  Ne için kullanılır: İnternet tarayıcı
  Maliyeti: Ücretsiz
  Alternatifler: Internet Explorer, Safari, Firefox, Opera

 4. 4 Freemake Video Dönüştürücü


  AVI, WMV, MOV, MPEG, MP3, MP4, MKV, FLV ve benzeri ses ve video formatları dünyası, birbiriyle konuşmayan uzantılardan oluşan gerçek bir Babil kulesi gibi görünüyor. İnsanlık evrensel dil üzerinde anlaşana kadar bir formattan diğerine eşzamanlı çeviri yapabilen bir programa sahip olmak daha iyidir. Bu tam olarak Freemake Video Converter'ın yaptığı şeydir, bir video/ses dosyasını içe aktarmanıza ve onu piyasa tarafından tanınan tüm ana formatlara dönüştürmenize izin veren basit ve etkili bir uygulamadır.

  Ne için kullanılır: Ses / video dosyalarını bir formattan diğerine dönüştürmek
  Maliyeti: Ücretsiz
  Alternatifler: XMedia Recode, Any Video Converter, FFmpeg


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir