Apple iPhone 13 Serisi İle İlgili Detaylar Netleşmeye Başlıyor!

Apple, iPhone 13 serisi ile ilgili bazı özelliklerini netleştirmeye başladı.


iPhone 13 serisinin tanıtılmasına daha 7 ay olsa da artık cihazların bazı özellikleri netlik kazanmaya başlıyor. Bugün netleşen iki özelliğe yakından bakıyoruz!

1. LİDAR sensörü serinin tüm cihazlarına gelebilir!

Bildiğiniz gibi Apple, daha önce iPad Prolarda bulunan LİDAR sensörünü iPhonelara da getirmişti. Bu sene yalnızca Pro modellerde bulunan sensörün iPhone 13 serisindeki tüm cihazlarda olacağı kesinleşti. Digitimes'ın yaptığı üretim zinciri raporunda, LİDAR üreticilerinin ihracatı arttırdığı bu olaya doğruluk kazandırıyor.  Ayrıca rapor LİDAR'ın en az 2023'e kadar cihazlarda olacağını belirtiyor. Apple'ın Sony ile yaptığı anlaşlamaya esasen, Apple'ın önümüzdeki senelerde artık Sony tarafından üretilen daha ireli seviye bir sensöre geçeceği gözüküyor.

2. mmWave teknolojisi daha fazla ülkede kullanıma sunulacak!

Bildiğimiz gibi bu sene Apple, iPhone 12 serisinde 5G'ye geçiş yapmıştı. Ama 5G'nin iki farklı varyasyonunu kullanan firma, Amerika'da satışa çıkacak cihazlarda daha hızlı mmWave teknolojisini kullanırken diğer ülkelerde satılacak modellerde ise daha yavaş Sub-6GHz teknolojisini kullanmıştı. Yine Digitimes'ın yaptığı üretim zinciri raporuna esasen, mmWave antenalarının üretim ve sevkiyatının artıdığı gözlemleniyor. Bu da iPhone 13 serisinin daha fazla ülkede mmWave teknolojisiyle gelmesi demek oluyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir