Apple Flaş Kararı Duyurdu: Çalışanlar Ofise Dönecek

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük şirketlerde çalışanlar için alınan uzaktan çalışma seçeneği devam ederken Apple, flaş kararını açıkladı.


Koronavirüsle mücadele kapsamında uzaktan çalışma seçeneğiyle çalışanlar evden işlerini yapıyor. Apple da salgının başlarında çalışanlarına aynı seçeneği sunmuştu. Bugün Apple, CNBC’ye demeç verdi. Bu demeçte ise Apple çalışanları haftada üç gün olmak üzere eylül ayının başında ofise dönecek.

Apple, çalışanlarından pazartesi, salı ve perşembe günleri ofiste çalışmalarını isteyecek. Öte yandan bazı takımlardan ise haftanın dört ila beş günü ofise gelmeleri istenecek.

Apple CEO'su Tim Cook, çalışanlarına e-posta gönderdi. Bu e-postada "Birçoğumuz ayrıyken elde edebildiğimiz her şeye rağmen, gerçek şu ki geçen yıl önemli bir şey eksikti: Birbirimiz." ifadeleri yer aldı.

Şirketler, koronavirüs salgını nedeniyle çalışanları sağlığını tehlikeye atmamak adına çalışanlara uzaktan çalışma seçeneğini sundu. Vakaların azalmasıyla beraber ofiste çalışmak üzere çalışanlarını geri çağıran şirketler de var. Bazı şirketler ise uzaktan çalışmayı kalıcı olarak benimsedi. Twitter ve Square gibi dev şirketler de uzaktan çalışmayı kalıcı olarak benimseyenler arasında.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir