Apple Dünya Genelindeki Başarısıyla Dikkat Çekiyor!

Apple firması, elde ettiği üst düzey başarılar ile tüm dünyanın dikkatini çekiyor! İşte detaylar!


Gerçekleştirdiği satışlar ile dünya genelindeki telefon tedarikçilerinin başında gelen Apple firması, elde ettiği üst düzey başarılar ile tüm dünyanın dikkatini çekmekte. İşte, Apple firmasının dünya genelindeki başarılarının sırrı!

Apple şirketi, 2022 yılı itibariyle mevcut değerini 3 trilyon dolar olarak açıkladı. Ve bu değer, şirketi dünyada zirveye çıkaran en büyük resmiyet niteliğindedir. Ve Apple, geçtiğimiz yıllarda Çin’de en çok satılan telefon markası değildi. Ancak son zamanlarda dünyanın diğer yerlerinde olduğu gibi Çin’de de zirveye yerleşti ve uzun yıllar boyunca da en çok satılan unvanını koruyacağı tahmin edilmekte. Peki, rekorlar üstüne rekorlar kıran Apple markasının bu denli tercih edilebilir olmasındaki sır ne olabilir?

Apple diğer şirketlerden daha iyi yönetildi!

Bu durumu enine boyuna araştıran analistler, en güçlü bulgu olarak Apple şirketinin diğer şirketlere göre çok daha profesyonelce yönetildiğini raporladılar. Örneğin geçtiğimiz pandemi döneminde birçok marka, tedarik ve üretim konusunda büyük sıkıntılar çekmiş ve bu süreci istedikleri gibi yönetmişti. Apple markası ise pandemide her ne kadar büyük zorluklarla karşılaşmış olsa da kriz anı yöntemini en iyi şekilde sağladı ve bu zorlu süreci diğer şirketlere göre daha iyimser şekilde tamamladı.

Apple başarısının arkasındaki 3 önemli faktör!

Son yıllarda hayatımıza giren hiçbir teknoloji firması, bizi Apple kadar etkilemeyi başaramadı. Bazı kişiler bu söyleme her ne kadar katılmasalar da; bu durumun doğrulu net bir şekilde ortada. Ancak bu tartışmaların büyük bir bölümü, Apple’ın dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi olmasından sonra son buldu.

Bir evin garajında kurulan bu devasa markanın 40 yıllık geçmişine baktığımızda, kurulduğu günden bu yana hep bir büyüme eğiliminde olduğunu görmekteyiz. Yani Apple firması için başarıya ulaşmış olmak diye bir kavram yok, başarı onlar için sonsuza kadar devam eden ve gidilmesi gereken bir yol niteliği taşımakta. 

Örneğin başka bir markayı kullanan birisi, daha sonra Apple markasına geçiş yapabilmekte ve bu gayet sıkça görülen bir durum. Ancak Apple kullanan bir kişi, başka bir markayı pek de tercih etmemektedir. Yani Apple markası, kullanıcıları üzerinde bir markadan ziyade tam bir kültür edası taşımaktadır. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir