Apple 5G Modemlerini Kendisi Üretmeyi Planlıyor!

Analistler Apple'ın 2023'te kendi 5G modemini kullanacağını söylüyor.


Bildiğiniz gibi Amerikan teknoloji devi Apple, yıllardır cihazlarında kullandığı neredeyse her parçayı kendisi üretiyor. Hatta geçen sene marka kendi bilgisayar işlemcilerini piyasaya sürerek dışa olan bağımlılığını azaltmıştı. Görünen o ki Apple bu yolda yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Detaylar haberde…

Apple üretimi modemler 2023'te geliyor!

Barclays analistleri Blayne Curtis ve Thomas O'Malley'in MacRumors ile paylaştıkları araştırma notunda, Cupertinolu teknoloji devinin 2023 yılında kendi ürettiği 5G modemini kullanan cihazlarını piyasaya süreceği tahmin ediliyor. Apple üretimi bu modemlerin, hem sub-6GHz hem de mmWave dalga boylarını destekleyeceği tahmin ediliyor. Aslında Apple bu modemleri geliştirmeye geçen seneden, yani 5G'yi duyurduğu seneden başlamış fakat görünen o ki bu modemler halen Apple'ın kullanım onayını almış değil.

Peki Apple 2023'e kadar hangi modemleri kullanacak?

Apple geçen sene tanıttığı iPhone 12 ailesinde Qualcomm üretimi Snapdragon X55 5G modemini kullanıyordu. 2019'da iki teknoloji devi arasında yapılan anlaşmaya bakarsak Apple, bu sene çıkacak iPhone'larda Snapdragon X60, 2022 yılında piyasaya süreciği iPhone'larda ise Snapdragon X65 modemini kullanacak. 2023'te ise Apple'ın kendi üretimi olan modemleri mi yoksa yine Qualcomm üretimi Snapdragon X70 modemini mi kullanacağı ise bir muamma.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir