10000 TL Bandında Hangi Bilgisayar Alınmalı?

Bilgisayar fiyatlarının tavan yaptığı şu dönemde çoğu kişinin yaptığı yöntemleri anlattık. Detaylar yazımızda...


Bilgisayar fiyatlarının tavan yaptığı bir dönemdeyiz. Hangi model ucuz deniyorsa hemen hemen on dakika sonra fiyatı tavan yapıyor. Hele Macbooklar… M1 ile oyun oynamayanlar için eskisinden çok daha mantıklı bir seçim oldular fakat fiyatları maalesef inanılmaz yüksek bir durumda.

Windowslu bilgisayarların ise nispeten daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Windows isteyenlere 2 tavsiyemiz var: İşlemci için Ryzen 7 veya Intel Core i7 için zorlayıp ekran kartı için ise GTX1660Tİ veya RTX serisinden şaşmamaları. AMD RX serisi ekran kartlılara da bakabilirsiniz çünkü onlar da hemen hemen tüm oyunlar tarafından desteklenmeye başladı. 

Windows

Windows istiyorsanız ve yer derdiniz yoksa kesinlikle toplama almanızı öneririz. Çünkü laptoplara kıyasla kesinlikle daha mantıklı bir seçim oluyor ve performans konusunda neredeyse daha iyiler. Fakat yer sıkıntınız varsa sizin için tek seçenek laptop kalıyor ve mini Windows bilgisayarlar Mac Mini'ler kadar performanslı değil ne yazık ki.

Bir tane toplama kasa full set, bir tane toplama kasa ve bir tane laptop linki koyacaktık fakat bu üç ürünün sürekli stoğu değişip sürekli fiyat artışı olduğu için koymadık.

Not: Kasa alacaksanız illa Ryzen 7 veya Intel Core i7 olmasına gerek yok.

Apple

Apple için diyeceğimiz olay kulağa çılgınca gelebilir ama bizce illa stok MacOS isteyenler için en mantıklı seçenek budur. Ağır yük işleri yapmıyorsanız kesinlikle M1 isteklerinizi karşılayacaktır. M1'ler stabilite açısından çok başarılı. Size tavsiyemiz 16GB RAM'li bir Mac mini yanına da bir monitör veya bütçenize göre 15.6 bir ekran almanız olacaktır. Bakmak isteyenler için Mac mini'nin linkini alta bırakıyoruz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum