Türk Süper Kahraman Filmleri Hangileri?

Sinema dünyasında Türk’ün gücünü görmek isteyenler arasındaysanız sizin için Türk süper kahraman filmlerini listeledik!


Türk süper kahraman filmleri hangileri merak edenler için araştırdık. Geçmişten günümüze kadar çekilen ve seyirciyle bir araya gelen süper kahraman filmlerini sizler için listeledik. Listemizde 1960’lı yıllardan günümüze kadar çekilen süper kahraman temalı filmlerin isimlerini ve konularını görebilirsiniz. Böylece bir yandan bilgi sahibi olurken diğer yandan seyretmediğiniz filmleri not ederek boş zamanınızda seyredebilirsiniz.

Türk süper kahraman filmleri hangileri diye soranları fazla bekletmek istemiyoruz. Yazımızın devamında bu filmleri görebilecek ve bilgi alabileceksiniz. Listemizi inceledikten sonra en çok merak ettiğinizi ya da izledikten sonra en çok beğendiğinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Böylece Türk yapımı hangi filmin daha çok tuttuğunu ve destek aldığını kısa sürede öğrenebiliriz.

 1. 1 3 Dev Adam


  Sizleri 1973 yılına bu filmle götürüyoruz. Çünkü Fikret Uçak yönetmenliğindeki film, o günün şartlarına kıyasla oldukça başarılı bir şekilde çekilmiştir. Hasan Tural’ın yapımcılığını yaptığı eserin kadrosunda Türk olmayan kişi bulunmadığını söyleyebiliriz. Filmde Tevfik Şen, Örümcek Adam; Aytekin Akkaya, Kaptan Amerika ve Yavuz Selekman, ElSanto rolüyle karşımıza çıkmaktadır.

 2. 2 Casus Kıran


  1968 yılında ilk filmi çekilen Casus Kıran, izleyici tarafından büyük beğeni topladı. Bunun üzerine 1970 yılında yeniden çekildi. Yılmaz Atadeniz’in yönetmen, yapımcılık ve senaristliğini üstlendiği eserde Atadeniz tek başına ipi göğüsledi. 1970 yapımı ikinci eserde ise Atadeniz’e İrfan Atasoy yapımda, Melih Gülgen senaryoda yardım etti.

 3. 3 Süpermen Türk


  Einstein’in yaptığı formüllerin ön planda olduğu yapımda her ne kadar yönetmen koltuğunda Italo Martinenghi otursa bile eserde Türk imzası bulunmaktadır. Türker İnanoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği film 1979 yapımıdır. Ara film olan bu eserden önce 3 Süpermen Del West ve sonrasında Üç Süpermen Olimpiyatlarda filmleri izleyiciyle buluştu.

 4. 4 Kilink


  Kilink İstanbul’da ve Kilink Uçan Adama Karşı filmleri kısaca Killing olarak söylenmiştir. Burada yine Yılmaz Atadeniz’in imzasını görmekteyiz. 1967 yapımı bu iki film fazlasıyla beğenilmiştir.

 5. 5 Enes Batur Gerçek Kahraman


  2019 yapımı olan bu filmde sosyal medya fenomeni Enes Batur’u görmekteyiz. Doğa Can Anafarta’nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmi genellikle genç kitle takip etti.

  Yukarıda sizler için Türk süper kahraman filmleri hangileri olduğunu listeledik. Ancak bu zamana kadar süper kahraman temalı bir dizi çekilmemişti. T-World ise bir ilk olacak! Dizinin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir