The Batman Fragman İncelemesi

Yeni bir Batman doğuyor!


Yarasalardan kaçamayan adam Robert Pattinson, bu sefer de karşımıza Batman rolü ile çıkıyor. Kendisi hakkında fragmanı izlemeden önce pek olumlu düşüncelerim yoktu fakat Batman karakterini hakkıyla oynayacakmış gibi geliyor. Önceden Michael Keaton, Christian Bale, Ben Affleck gibi ünlü aktörler tarafından canlandırılan Batman rolü, kafamızda farklı Batman karakterleri oluşturdu. Bu Batman karakteri de kendini özgü olacak ve diğer oyuncuların oynadığı Batmanlerden farklı bir yol çizecek gibi. 

Film Gotham’ın karanlık havasını daha iyi yansıtmak için İngiltere’de çekiliyor. Canavar, Maymunlar Cehennemi gibi başarılı gişe filmlerinden tanıdığımız Matt Reeves ise yönetmen koltuğunda.

Fragmanın açılış sahnesinde Riddler'ın öldürdüğü kişiyi bantlayışını izliyoruz. Açıkçası bu açılış sahnesi bile tüylerimi nedense diken diken yapmayı başardı. Paul Dano'nun Riddler karakterine yeni bir soluk getireceği aşikar. Bantladığı kişinin üzerine ''Başka yalan yok.'' yazan Riddler karakterinin kimi bantladığı bazı kaynaklar tarafından söyleniyor fakat işin eğlencesini ve heyecanını kaçırmamak için bu yazımda bunu belirtmeyeceğim.

Komiser Gordon'ı Westworld'de harika bir performans sergileyen Jeffrey Wright canlandırıyor. Batman'e Riddler'ın bıraktığı ipucuyu göstererek ardından kim olduğuna dair bir fikri olup olmadığını soruyor. İpucudan yola çıkarak Batman ile Riddler'ın bu olay öncesinde yollarının kesişmiş olduğunu düşünüyorum. Filmin ilk dakikalarında da bu olaya şahit olacağız gibi gözüküyor. Riddler karakterinin ön planda olmasının sebebi Matt Reeves'in Batman karakterinin dedektif yönünü ön planda tutmasını istemesinden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Ardındaki sahnelerden birinde yanında Komiser Gordon'ın olmasından dolayı belediye başkanı olduğunu tahmin ettiğim kişiyi görüyoruz. Olay içerisinde ne kadar yeri olmasa da muhtemelen kötü karakterlerin hedef alacağı biri olduğunu düşünmekteyim. Sonrasında ise Bruce Wayne'in kostümsüz bir şekilde bulunduğu yere yine "Batman'e" şeklinde bir mesaj gönderildiğini görüyoruz. Buradan yola çıkarak fazla emin olmasam bile Riddler'ın Batman'in gerçek kimliğini bildiğini düşünmekteyim. Sonuçta karşımızdaki Bruce Wayne daha yeni Batman olmuş biri. Kimliğini Riddler gibi zeki birinden kariyerin başlarında olduğu için gizleyemeyecek olması pek mantıksız değil aslında.

Catwoman ve Penguin karakterlerini de yakından görme şansımız oluyor. Zoe Krevitz tarafından canlandırılan Catwoman ve Colin Farrell tarafından canlandırılan Penguin oldukça güzel gözüküyor. Kadrodan herhangi bir şüphem yok.

Batman'in dövüş sahnesinden ayrıca bahsetmek isterim. Bu kısacık sahnede aksiyonu iliklerime kadar hissettim. Batman'i Joker-vari birini dövdüğünü gördüğümüz bu sahne resmen birkaç saniyede filmin aksiyonu da unutmadığını gösterdi bize. Bu sahnenin ardından filmin aksiyon sekanslarının birkaç ay boyunca dilimden düşmeyeceğinden emin olmuş bulunmaktayım. Bu kişiler Gotham'ın çetelerinden biri olarak gözüküyor. Tahminimce Penguin'in Batman'e karşı tuttuğu bir çete olduğunu düşünmekteyim, yani Joker ile herhangi bir alakası yok.

Alacakaranlık ile ünlenmiş Robert Pattinson bana göre mükemmel bir Batman olacak. Yanındaki oyuncular ve yönetmen gerçekten bu film üzerinde bayağı çalışıyor. Üç filmden oluşacak bu serinin ilk filmi 2021'de sinemalarda olacak. Şimdiden iyi seyirler!

Fragmanı izlemek için:


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir