Sıkılanlara İlaç Gibi Gelecek 3 Akıcı Dizi Önerisi!

Zamanınız bol ama izleyecek bir dizi mi yok? Önereceğimiz dizilerden birini açın ve keyifle arkanıza yaslanın!


Pandeminin getirdiği koşullardan herkes gibi sen de sıkılmış olmalısın. Bu yüzden sana ilaç gibi gelecek farklı hikâyeler, garip atmosferler ve sürükleyici diziler önereceğiz. Umuyoruz ki zevk alarak izlersin. Sen de sevdiğin dizileri yorumlara yazmayı unutma!

 1. 1 Fargo


  IMDb: 8,9

  Dizi; Bemidji, Minnesota'da geçmektedir. 2006 Ocak ayında Bemidji, Minnesota yolundan geçen dizinin kötü ve esrarengiz kiralık katili Lorne Malvo, iş üzerindeyken yol üzerinde bir geyiğe çarparak kaza yapar. Hastanede karşılaştığı Lester Nygaard ile konuşarak onu yapması istediği şeye cesaret verir. Hayatı başarısızlıklarla dolu, normal bir insan olan Lester, ailesi ve çevresi tarafından sürekli küçümsenen bir sigorta çalışanıdır. Malvo‘nun söyledikleri ile etkilenmiş olan Lester eşini bir anlık öfke ile öldürür. O günden sonra bu alışık olmadığı dünyada farklı bir kişilik olarak ortaya çıkar.

  Bu sırada Bemidji Polis Departmanı’nın hırslı ve acemi polisleri Molly Solverson ve Duluth, ailesinin güvenliği ile polislik haysiyeti arasında kalmış polis Gus Grimly ile iyi bir takım olup bu cinayetleri çözmeye, Malvo ve Lester‘ın suçlu olduklarını ispatlamaya çalışır.

  Fargo, Amerikan yapımı kara mizah, suç türünde bir dizidir. 4 sezonluk olan dizi, dramatik ve sürükleyici olmasıyla tanınmıştır.

 2. 2 Ramy


  IMDb: 8,1

  Ramy, Amerika'da Arap/Müslüman toplumunda yaşamaktadır. Anne ve babası Mısır'dan göç edip Amerika'ya yerleşmiştir. Ramy, kardeşiyle birlikte New Jersey'de doğmuş, hem kendi kültürü hem de Amerikan kültürü arasında kalmıştır. Yaptığı çoğu hareketten rahatsız oluyor, kendini daha iyi birine dönüştürmeye çalışıyordur. Bu iki kültürün arasında kalması, iki kültürde de başarısız olmasına ve kendini üzmesine yol açıyordur. Ahlak ve anlam arayışı içinde farklı yolculuklara çıkmıştır. Ramy'nin macerası dışında saf bir anlatımla ailesinin de içsel dünyalarına ve hayatlarına yer veriliyor.

  Ramy, 19 Nisan 2019'da yayınlanan bir Amerikan dizisidir. Komedi, dram türünde olan bu dizi geniş bir vaktinizde izlemeniz gereken 2 sezonluk bir yapımdır.

 3. 3 Snowpiercer


  IMDb: 6,9

  Dünya, insanların dışarıda yaşayamayacak kadar soğuk hale gelmiştir. Yaşayan tek insan grubu Snowpiercer'da yaşayanlardır. Her şey belli bir düzende ilerlerken trende belli sınıflar da oluşmuştur. Ön vagonlarda yaşayan zenginler, orta kısımlarda bulunan işçiler ve trenin en sonunda ise kuyruk vardır. Diğer sınıflara göre kat ve kat daha kötü yaşayan bu topluluk, bir isyan planlamaktadırlar. Ellerinde hiçbir şey olmamasına rağmen bu planlarını sürdürmeye kararlıdırlar.

  Ön taraflardan cinayet haberi gelince kuyruktan Layton adında eski bir cinayet amirine kurtulma şansı verilir. Layton, kuyruk için devrime yardım mı edecek yoksa trenin önlerinde keyif dolu bir yaşantı mı sürecektir?

   17 Mayıs 2020'de yayınlanan Snowpiercer, kıyamet sonrası distopik gerilim türünde bir dizidir. 2 sezonu bulunan ve hâlâ devam etmekte olan bir yapımdır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir