Sanatseverler İçin İzlemesi Keyifli 5 Sanat Filmi!

Evinizde, işinizde, okulunuzda sanata dair tüm gerçekleri görmek mi istiyorsunuz? O zaman sizi sanat filmi listemize bekliyoruz!


İzlemesi keyifli 5 sanat filmi araştırmaları yapıyorsanız sizlere göre yazımızı düzenledik. Sanatseverler arasında yer alıyorsanız ve hayatınızın her anında sanata dair izler bulunsun istiyorsanız filmleri mutlaka seyredin. Yazımızda sizlere 5 ayrı sanat konulu filmi ve konularını açıkladık. Konusu hoşunuza giden veya içinde seyretmediğiniz olan yapımı hemen online seyretme imkanına sahipsiniz.

İzlemesi keyifli 5 sanat filmi listemiz kaliteli yapımlardan oluşmaktadır. Sanata dair keyifli saatler geçirirken diğer yandan da başarılı projelere tanık olmak isterseniz listemizi mutlaka kaydedin. Boş vaktiniz olduğunda bu yapımları tekrar tekrar seyretme imkanına dahil olabileceksiniz. Başarılı yapımcıların ve senaristlerin bir araya gelerek oluşturduğu filmlerin listesini kahvenizi yudumlarken okuyabilirsiniz.

 1. 1 Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında (2018)


  En iyi filmler arasına girebilecek 2018 yapımı bu eseri mutlaka seyretmelisiniz! William Dafoe’nin başrolünü üstlendiği yapımda başarılı sanatçı Van Gogh’un hayatına ortak olacaksınız. Ancak Gogh’un hayatı sıradan özelliklere sahip değil, bu yüzden birçok dramı ve acıyı bu hayatın içerisinde görebileceksiniz.

 2. 2 Big Eyes (2014)


  2014 yapımı bu eserde Amy Adams ve Christoph Waltz başrolleri üstleniyor. Ressam Margaret, yaptığı tabloları satmaya çalışır ve bu tablolar gün geçtikçe popülerlik kazanır. Ancak eşi bu satışları sanki kendi yaptığı resimlermiş gibi satar. Bunun karşısında Margaret nasıl bir yol izleyecektir?

 3. 3 Operadaki Hayalet (2004)


  En iyi yabancı filmler arasında yer alan Operadaki Hayalet, 2004 tarihinde vizyona girmiştir. Türkçe dublajlı bir şekilde Türkiye’de seyretmeye açıktır. Gerrard Butler’in başrolünde boy gösterdiği yapım uzun soluklu projeler arasındadır.

 4. 4 Whiplash (2014)


  Sinema tarihinin en iyi filmleri arasına Whiplash’ı da dahil edebiliriz. Filmdeki başkarakterimiz Andrew, tam bir müzik aşığıdır. Bu nedenle eğitim hayatına kayıt olduğu müzik okulunda devam edecektir. Ancak okuldaki öğretmenlerinden biri oldukça zorlayıcı bir karaktere sahiptir. İşte bu çemberde yaşanacaklar filmin en iyiler arasına girmesini sağlamıştır.

 5. 5 Loving Vincent (2017)


  Çizimlere, Van Gogh tablolarıne ve elbette Van Gogh'a ilginiz varsa bu filmi kesinlikle izlemelisiniz! Filmde Van Gogh’un ölümü ile birlikte başlayan sürece şahit olacaksınız. Ancak burada asıl heyecanlı olan filmin tamamen çizimlerden oluşmasıdır. Çizim dediysek aklınıza klasik yapımlar gelmesin! Van Gogh'un çizim tarzına ve kullandığı renklere uygun yapılmış bu çizimler sizi adeta hareketli bir sergide hissettirecek.

İzlemesi keyifli 5 sanat filmi listemizin sonuna geldik. Peki, sizin eklemek istedikleriniz var mı? Eğer bu listeden izlediğiniz yapımlar varsa yorumlarınızı bekliyoruz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.