Marvel ve DC Evrenlerinin Kötü Karakterleri Kimlerdir?

Marvel ve DC evrenlerinin kötülerini biliyor musunuz? İşte, karşınızda Marvel ve DC evrenlerinin kötü karakterleri!


İzleyicilerin son on yılda Marvel kötülerine DC kötülerinden daha aşina olduğunu biliyoruz. Bu yazıda sadece Marvel kötülerini almamamızın asıl sebebi diğer evrendeki kötüleri de kısadan tanıtmaktır. O nedenle kötüler başlığı altında çok az karakteri tanıtabildiğimizi ve geri kalanları sizin araştırmanız gerektiğini söylemek istiyoruz. Koskoca evren sonuçta! Hazırsanız ilk olarak DC evreninin kötüleriyle bir yolculuğa çıkalım!

 1. 1 Joker


  Özellikle son zamanlarda kendi filmine de kavuşmuş olan Joker, DC’nin en bilinen kötüleri arasındadır. Joker başlangıçta can sıkıcı ve sadece kötü olmak istediği için kötü olan bir karakter gibi görünüyor. Yani bir amacı var ama olmazsa onun için dünyanın sonu değil. Aslında bu haliyle tutarlılığı düşük bir karakter gibi görünebilir ancak onun bir deli olduğunu unutmayalım.

  Deliliğinin bir başka göstergesi de yüzüne çizdiği maske ve ağzındaki yara hakkında sürekli farklı hikayeler uydurmasıdır. Deliliğinin yanında Joker, dahi bir kimyager ve mühendistir. Özellikle Batman oyunlarında tasarladığı tuzaklarla oyuncuların aklını oldukça fazla meşgul eder. Bunların haricinde Joker ilk defa 1940 yılında görücüye çıkmıştır, yaratıcıları ise Bob Kane ve Bill Finger’dır.

 2. 2 Darkseid


  Bir başka DC kötüsü olarak Darkseid, insanüstü düşmanlardan biridir. İnsanüstü güçlerini özetleyecek olursak; yüksek kuvvet ve dayanıklılık, ölümsüzlük, süper zekâ, telepati gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bu tanrısal güçlerini iyi işlerde kullanmayan, Apokolips gezegeninin hükümdarı Darkseid, ordusuyla gezegenleri fethedip tüm yaşam enerjilerine el koyar. 1970 yılında okuyucuya sunulan Darkseid’in yaratıcısı Jack Kirby’dir. Marvel evreninden Thanos ile benzerliği gözünüzden kaçmamıştır umarım.

 3. 3 Lex Luthor


  DC evreninden bahsedeceğimiz son kötü adam Lex Luthor olacak, doğrusu bu karakteri Superman’in başının belası olarak da adlandırabiliriz. Kendisini suç dehası ve dahi olarak tanımlayan bu kötünün, bencillik en kötü yanı olabilir. Çok zengin olan aile şirketinin başındaki isim olarak sürekli Superman’i alt etme peşinde olduğunu söyleyebiliriz.

DC evrenindeki belli başlı kötüleri incelediğimize göre şimdi sırada Marvel evreni var. İşte karşınızda Marvel evrenin bazı kötü karakteri!

 1. 1 Thanos


  Böyle bir listeyi oluşturuyorsak bizce baş kötümüz Thanos’tur. Thanos ilke olarak tüm varlıkların yararına ama uygulama olarak herkesin zararına olan bir fikre sahip. Sonsuzluk taşlarını tamamla, evrenin yarısını yok et. Böylece daha yüksek refah seviyesine ulaş. Bir sorun var, yok ettiği şeyler birer toz taneciği değil! Aynı zamanda birçok kez iyilerle beraber mücadele eden bu karakterin Titan ırkından olduğunu da unutmamak gerekir. 1973 yılında ilk kez karşımıza çıkan Thanos’un yaratıcıları Jim Starlin ve Mike Friedrich’tir.

 2. 2 Ultron


  Marvel evrenini bizim evrenimize en çok yakınlaştıran bölümlerden biri yapay zekanın kullanımı. Tony Stark’ın ve Bruce Banner’ın geliştirdiği yapay zekanın kendi bilincini bir robota aktarmasıyla hayata gelen bu düşmanın, tanrı kompleksi olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Tony Stark’ın tüm teknolojisinin birden düşmanın eline geçtiğini düşünün! Düşman kullanmayı bilmediği sürece sorun yok. Fakat teknolojinin kendisi düşman olunca işler fazlaca karışıyor.

  Marvel evreninden de iki düşmanla sınırlı kaldık. Eğer beğenirseniz, bu yazı dizisine devam edebiliriz. Sizce Marvel ve DC evreninin en kötüleri kimlerdir?


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir