Keanu Reeves Kimdir?

Yer aldığı yapımlarla hafızalarımızda iz bırakan Keanu Reeves kimdir? Aslen nerelidir? Oyunculuk kariyeri nasıl ivme kazanmıştır?


Keanu Reeves, 2 Eylül 1964 tarihinde Lübnan’ın Beyrut şehrinde dünyaya geldi. Fakat Kanada’da büyüdüğü için kendini Kanadalı görmektedir ve üç farklı ülkenin vatandaşlığına sahiptir. Henüz üç yaşındayken babası ailesini terk ettiği için annesi ile büyümüştür. Gençliğinde pek başarılı bir okul hayatına sahip olmayan Reeves, oyunculuk ile ilgilenmeye erken yaşta başlamıştır.

Keanu, 15 yaşındayken Wolfboy adlı oyun ile Toronto’da oyunculuk kariyerine başladı. 1986 yılında hokeyi konu alan Youngblood filminde yer aldı. Bu filmin ardından Los Angeles’a taşındı. Sinema alanındaki ilk başarısını 1989 yapımı Bill and Ted’s Excellent Adventure filmiyle yakaladı. Bu yapımın ardından birkaç filmde daha oynanan Reeves, Speed filmiyle tanınan bir oyuncu haline geldi.

Speed'in ardından Al Pacino ile Devil's Advocate filminde gösterdiği performansla Wachowski kardeşlerin ilgisini çekti. Herkese adından söz ettirecek bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyordu.

The Matrix serisi ile kariyer zirvesini yapmış, bu seri sonrasında da birçok başarılı yapımda yer almıştır. Son yıllarda John Wick serisi ile adından söz ettirmektedir. Serinin dördüncü filminin 27 Mayıs 2022 tarihinde yayına girmesi bekleniyor.

Keanu Reeves, motosiklet hayranlığından dolayı The Arch isimli motosiklet şirketini kurmuştur. Ayrıca kendisi The Dogstar grubunda basgitar çalmaktadır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.