IMDb Verilerine Göre Geçen Haftanın En Popüler 10 Dizisi

14 Aralık haftasının en popüler dizileri hangileri?


Günler geçiyor, geçtikçe de bizlere yeni diziler katıp bazılarını alıyor. Biz izleyiciler de zaman zaman bu tempoya ayak uyduramasak bile elimizden geldiğince ilgimizi çeken yapımlara hayatımızda yer veriyoruz. Bu listede ise ilk onda olmasına şaşıracağınız diziler var desek yalan olmaz! İşte IMDb verilerine göre geçen haftanın en popüler on dizisi…

10. Big Mouth

IMDb: 8,0

4 Aralık'ta dördüncü sezonunun yayınlanmasıyla listede sık sık görür olduk! Önceki verilere göre yedi sıra gerilemiş olsa da sıkı sıkı tutunup listeyi onuncu sırada bitirmeyi başarmış.

9. Tiny Pretty Things

IMDb: 5,6

Netflix'in yeni dizilerinden olan Tiny Pretty Things, yayınlanmasıyla birlikte listede büyük bir sıçrayış elde etti. Fakat izleyenlerini hayal kırıklığına uğratmış olcak ki  IMDb'de yalnızca 5,6 puan almış.

8. The Expanse

IMDb: 8,5

Amazon'un bilim kurgu dizilerinden olan The Expanse, 2015'ten beri yayın hayatını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta beşinci sezonunun yayınlanmasıyla listede 39 sıra birden yükselmiş!

7. The Undoing

IMDb: 7,5

Dillerden düşmek bilmeyen o dizi! 29 Kasım'da yayın hayatını sonlandırmasına rağmen bu listedeki popülerliğini hala koruyor. Nicole Kidman büyüsü mü desek?

6. The Wilds

IMDb: 7,0

Yine bir Amazon dizisi olan The Wilds, bir grup genç kızın uçak kazasıyla ıssız bir adada mahsur kalmasını anlatıyor. Hayatta kalmak için mücadele verirken aralarındaki çatışmaları görmek izleyenlerin hoşuna gitmiş olacak ki listede büyük bir sırayış elde etmiş!

5. The Flight Attendant

IMDb: 7,2

Kasım ayında yayın hayatına başlayan The Flight Attendant, uçuş görevlisi olan Cassandra Bowden'ın Dubai'de bir otel odasında uyandığında yanında ceset bulmasıyla başlıyor. Polisi aramaktan çekinerek hayatına devam eden Cassandra, New York'a indiğinde karşısında bir FBI ajanı bulur ve bir süre sonra kendisinin katil olduğunu düşünmeye başlar. 7,2 puanla beşinci sırada olması hiç de fena bir performans değil!

4. The Stand

IMDb: 5,7

The Stand, yayın hayatına geçtiğimiz hafta başladı. Dördüncü sırada olmasının nedeni de bundan olsa gerek çünkü 5,7 puan ile ilk beşteki en düşük puana sahip dizi. Oysa Stephen King romanının uyarlaması olduğunu görünce bir miktar unutlanmıştık. N'apalım, başka bahara kaldı aşkımız!

3. The Crown

IMDb: 8,7

Dördüncü sezonunun yayınlandığı hafta beşinci sıradan listeye giriş yapmıştı ve o zamandan beri düşüş yaşamadı! Böyle sağlam bir seyirci kitlesi varken her yeni sezonunda onu listede üst sıralarda göreceğiz gibi duruyor.

2. The Queen's Gambit

IMDb: 8,7

The Queen's Gambit, yayınlandığı zamandan ilk üçteki yerini koruyor ve ne zamana kadar koruyacağını merak ediyoruz doğrusu. Yanlış anlaşılmasın, sevmediğimizden değil; Beth Harmon'ı izledikten sonra sevmemek çok zor zaten. Onu ilk üçte görmek inanılmaz hoşumuza gidiyor!

1. The Mandalorian

IMDb: 8,7

Ve işte listemizi birincisi! Geçen hafta yayınlanan sezon finalinden sonra ilk sırada görmek sevenlerini pek şaşırtmasa gerek. Star Wars sevenlerini çok mutlu etmiş, neredeyse hiç kötü yorum almamıştı. Sezon finalinin IMDb'de 9.9 puan aldığını belirtmeden bitirmeyelim!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
3
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir