Halloween Kills 15 Ekim’de Vizyona Giriyor!

2018'de gösterime giren ilk Halloween filmi beğeniyle karşılanmıştı. İkinci filmin çekimleri tamamlandı. İkinci film Halloween Kills ne zaman?


Halloween, ilk kez beyazperdede gösterime girmesinden itibaren sinemaseverler tarafından büyük ilgi gördü. 1 saat 46 dakika uzunluğunda ve korku/gerilim türünde olan Halloween filminin tahmin edilenden büyük bir başarı yakalaması, serinin devam etmesine vesile oldu.

Halloween Kills

Sinema kültüründe genellikle beğeni toplayan filmlerin devamının gelmesi arzu edilir. Popüler olan birçok film serisinde isimlerin rakamlar aracılığıyla sıralanmasına alışığız. Ancak Halloween filminin devamı olarak gelen yapımda beklenilen olmadı. Birçok sinemasever "Halloween 2 ne zaman?" sorusunun cevabını arıyordu. Buna karşın serinin devam filmi daha yaratıcı ve özgün bir isimle karşımıza çıktı. Yapım, "Halloween Kills" olarak yani "Cadılar Bayram Öldürür" ismiyle duyuruldu. Filmin kadrosu ise büyük ölçüde aynı isimlerden oluşuyor. Yönetmen koltuğunda tekrardan David Gordon Green oturuyor.

Filmin kadrosu

Yönetmen: David Gordon Green

Yazarlar: John Carpenter, David Gordon Green, Debra Hill, Danny McBridge, Scott Teems

Bazı Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Kyle Richards, Judy Greer, Antony Michael Hall, Scott McArthur...

IMDb Puanı: 7.7/10

Serinin ilk filminin maliyeti ve gişe hasılatları ne kadardı?

2018 de vizyona giren Cadılar Bayramı filmi için 10 milyon dolarlık prodüksiyon maliyeti olmuştu. Film beyaz perdede gösterime girdikten sonra, 255 milyon dolara erişerek devam filmlerinin önünü açtı.

Serinin üçüncü filmi gelecek mi?

Daha serinin ikinci filmi vizyona girmeden birçok sinemaseverin aklındaki soru, üçüncü filmin akıbeti oldu. Cevabı ise evet, üçüncü filmi de izleyeceğiz. 14 Ekim 2022'de çıkış yapacak olan Halloween Ends filmi ile seri sona erecek ve korku/gerilim türünden bir üçleme daha kasetleriyle beraber sinema arşivlerinde yerini alacak.

Cadılar Bayramı Öldürür filmi fragmanı.

Kaynak:
  • https://boxofficeturkiye.com/haber/bu-yil-cadilar-bayrami-oncesi-gosterime-girecek-halloween-kills-den-fragman-yayinlandi--3508
  • https://www.imdb.com/title/tt10665338/

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
3
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.