Gizli Saklı Kalmış 10 Harika Anime!

Az bilinen 10 harika animeyi bu içerikte sizler için derledik.


Herkesin bildiği animeleri bitirdin ve izleyecek bir şey bulamıyor musun? O zaman bu liste tam da sana göre! Çünkü birçok insanın bilmediği 10 animeyi sizin için bu içerikte derledik. İzlediklerin ya da izleyeceklerin varsa yorumlarda bizimle paylaşmayı unutma!

10. Nana

MyAnimeList: 8,46

Nana Komatsu, çevresindeki insanlara bağımlı, kolayca aşık olabilen oldukça saf genç bir kadındır. Kendini taşra kökenlerinden koparmak ve hayattaki gerçek amacını bulmak gibi iddialı hayallere sahiptir. Nana, erkek arkadaşı Shouji Endo'ya olan aşkı yüzünden onu takip eder ve kendini Tokyo'da bulur. Böylece sürükleyici bir serüven de başlamış olur.

Nana, romantik komedi ve dram alanlarında oldukça başarılı bir animedir.

9. Trigun

MyAnimeList: 8,23

Vash the Stampede, başında 60 milyar dolar ödül bulunan bir adamdır. Vash, nereye giderse gitsin ölüm ve yıkımı peşinde getiren biridir. Hatta öyle ki Vash ile göz teması kuranlar kendilerini ölü sayabilir. Sadece eğlence için birçok şehri dümdüz etmiş olması ona "İnsansı Tayfun" unvanını kazandırmıştır. Vash, oldukça acımasız bir kötü adamdır. En azından söylentilere göre... Vash'ın şu ana kadar kimseyi incitmediği hatta ne pahasına olursa olsun şiddeti engellediği de iddia edilmektedir. Vash'ın gerçekte nasıl biri olduğunu izleyip göreceğiz.

8. One Outs

MyAnimeList: 8,35

Toua Tokuchi, mesleği gereği sporcu olsa da aslında pervasız bir kumarbazdır. "Kazanmak istiyorsan eziklerin üstüne acımadan basmalısın. Bu dediğim tam bir şeytanlıktır ama tepeye böyle çıkılır." sloganıyla tanınan Toua Tokuchi, rakiplerini hem atletik becerileri hem de zekasıyla alt eden başarılı bir beyzbol oyuncusudur. Kumar ve sporun Toua'nın serüveninde nelere yol açacağını izleyerek göreceğiz.

Spor teması üzerinden ilerleyen One Outs oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip çok başarılı bir animedir. "Spor animesi" gibi görünen ancak özünde psikoloji ve zeka temalarını oldukça başarılı işleyen One Outs'u mutlaka izlemelisiniz.

7. Monster

MyAnimeList: 8,77

Başlıca toplumsal normları ve sosyal konuları ele alan Monster, çok katmanlı konu işleyişine sahip bir animedir. Berlin Duvarı'nın batısında başlayan Monster, konu olarak adı lekelenen bir doktorun suçsuzluğunu kanıtlamak için verdiği mücadeleyi ele alır.

Pek rağbet görmese de oldukça başarılı olan ve izleyen kitle tarafından Monster'ı mutlaka izlemeli, hatta mangasını da okumalısınız.

6. Hell Girl

MyAnimeList: 7,64

Orijinal adı Jigoku Shoio olan Hell Girl, insanların bir internet sitesi aracılığı ile nefret ettikleri kişileri cehenneme göndermelerini konu alıyor. Siteye cehenneme gitmesi dilenen kişinin ismi yazılınca baş karakterimiz Emma Ai geliyor ve bu isteği yerine getiriyor. Ancak bu isteğin gerçekleşmesi bu kadar basit değil. 

Dram, korku, psikoloji ve doğaüstü güçlerin konu alındığı animeleri seven herkes mutlaka Hell Girl'ü izlemeli. 

5. Afro Samurai

MyAnimeList: 7,36

Afro, henüz küçük bir çocukken babası Rokutaro'nun "Justice" isimli bir kılıç ustası tarafından acımasızca öldürülüşüne tanıklık etmiştir. Sadece "en büyük kılıç ustası" unvanına sahip kişinin takabileceği bir numaralı kafa bandı da böylece Rokutaro'dan Justice'in eline geçmiştir. Afro'nun bu olaydan sonra iki büyük hedefi vardır: Babasının intikamını almak ve bir numaralı kafa bandına sahip olmak. 

4. Ergo Proxy

MyAnimeList: 7,92

Ergo Proxy, kelime anlamı olarak "ölümün vekili" demektir. Anime, insanların koloniler halinde yaşadığı ve toplumun uyması gereken yozlaşmış normların çeşitli yollarla empoze edildiği gelecek temalı bir evrende geçiyor. Kulağına çok mu klişe geldi? Belki de kendi akıl sağlığınız için böyle düşünseniz çok daha iyi olur. Çünkü Ergo Proxy insan psikolojisinin sınırlarını oldukça zorlayan bir anime.

İnsanlar ile robotların birlikte yaşadığı Ergo Proxy evreninde bilinmeyen bir nedenden dolayı daha önce eşine rastlanmamış bir virüs yayılmaya başlamaktadır. Robotlara bulaşan bu virüs onlara duygu yükleyip robotların birçok şeyi sorgulama yetisi kazanmasına yol açmaktadır. Baş karakterimiz Re-l Mayer'in virüsün kaynağını araştırmaya başlaması ile aklın sınırlarını zorlayan bir distopyanın içine girmiş olacaksınız.

3. Samurai Champloo

MyAnimeList: 8,50

Samurai Champloo, Fuu adındaki genç bir kadının Jin ve Mugen adındaki iki kılıç ustasıyla birlikte ayçiçeği gibi kokan bir samurayı aramasını konu alıyor. Toplumdaki birçok çarpıklığı kendine has bir anlatım tarzı ve harika mizah ögeleriyle harmanlayarak izleyiciye sunan Samurai Champloo'yu mutlaka izlemelisiniz. 

2. Serial Experiments Lain

MyAnimeList: 8,04

Serial Experiments Lain, sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki çizginin gittikçe belirsizleşerek yok olmaya başladığı bir dünyada geçiyor. Ergo Proxy gibi izlemesi oldukça zor, ucu açık bir anime olan Serial Experiments Lain; tanrı, varoluş, zaman, hiçlik, benlik ve insanın zihinsel evrimi gibi birbirinden karmaşık konuları derin metaforlar ile izleyiciye aktarıyor.

1. Shiki

MyAnimeList: 7,78

Kendi hallerinde huzurlu bir hayat yaşayan Stoba köyünün sakinleri, beklenmedik bir hastalıkla gelen ölüm haberi ile büyük bir trajediye doğru sürüklenir. Toshio Ozaki adında genç bir doktor hastalığın doğasından şüphelenerek kendi imkanlarıyla otopsi çalışmalarına başlar. Ancak elde ettiği sonuçlar hiç de sıradan şeyler değildir. 

İyi ve kötünün gerçekte ne olduğunu sorgulatan, izleyiciyi bir taraf seçmeye zorlayan bir animedir. Psikolojik kırılmalara, gerilime ve depresif ögelere yer veren bu anime izleyiciyi gerçekten zorlamasıyla bilinir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir