Final Yapmış 5 Türk Dizisi Önerisi!

Final yapmış Türk dizileri arasından beğeneceğiniz 5 diziyi sizler için derledik!


Siz de eski Türk dizilerini özlüyor musunuz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bize göre de eskiden yayınlanmış olan Türk dizilerinin tadı apayrıydı! Bu yüzden beğenebileceğinizi düşündüğümüz final yapmış 5 Türk dizisini sizin için seçip derledik. Bu listede henüz izlemedikleriniz varsa ısrarla izlemenizi tavsiye ettiğimizi unutmayın. Sizin de önermek istediğiniz diziler varsa yorumlarda bizimle paylaşmanızı bekliyoruz!

5. Adı Mutluluk

Kumsal’ın babasından gizli İstanbul’da bir üniversite kazanmasıyla İzmir’den İstanbul’a uzanan bir özgürlük yolculuğu hikayesi: Adı Mutluluk!

Babasını karşısına aldığı gün tanıştığı Batu sayesinde mutluluğu aramak için İstanbul’a gitme kararı veren Kumsal, tıpkı annesinin yıllar önce yaptığı gibi evi terk eder ve kendini bir anda bir yurt odasında bulur! Kumsal artık İstanbul’dadır. Burası Kumsal’ın kendi ayakları üstünde durmayı, yalnızlığı, hayal kırıklıklarını ve dostluğu öğreneceği yerdir.

Başarılı oyuncu kadrosu, kaliteli senaryosu, heyecanlı ve renkli sahneleri ile 2015 yazını süsleyen gençlik dizisi olan Adı Mutluluk'u tavsiye ederiz.

4. Leyla ile Mecnun

Aynı gün, aynı hastanede doğan 2 bebek, yatak sayısının az olmasından dolayı beraber yatırılır. Anne ve babalarının doğar doğmaz birbirlerini buldular demesi üzerine beşik kertmesi olan bebekler isimlerini de efsane olan Leyla ve Mecnun'dan alır.

Aradan 25 yılın geçmesinin ardından ailesi bir gün Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Her ne kadar Mecnun bu durumdan rahatsız olsa da Leyla’yı gördüğü anda aşık olur. Onu etkileyebilmek için ne yapacağı konusunda bir fikri olmayan Mecnun, gece rüyasında ak sakallı dedeyi görür.

Bir gün ak sakallı dede rüyadan çıkar ve artık Mecnun ile beraber yaşamaya başlar. Fakat Leyla ansızın trafik kazasında ölür. Mecnun, 1 yıl boyunca kimseyle görüşmez ve sonra Leyla’nın organlarının bağışlandığını duyar. Bu durumu öğrendikten sonra Mecnun, Leyla’nın kalbinin nakledildiği Şirin ve ciğerlerini alan Sedef ile tanışır. Her ikisi ile de mutlu olamayan Mecnun, en son babasının eski bir arkadaşının kızı olan Leyla’ya aşık olur ve olaylar gelişir.

Leyla ile Mecnun; yayınlandığı tarihten beri hikâyesiyle, sevilen replikleriyle ve en çok da oyuncuların samimiyetiyle kendine has bir kitle oluşturmuştur. Dizinin başarılı senaristi Burak Aksak, aynı adlı kitabıyla o meşhur imkansız aşka yeni bir yorum daha katmıştır. Listemizde yer alan absürt komedi türündeki bu diziyi izlemediyseniz ısrarla önerdiğimizi belirtmek isteriz.

Ayrıca Leyla ile Mecnun dizisi hakkında testimiz de bulunuyor! Buraya tıklayarak teste ulaşabilirsiniz.

3. Bodrum Masalı

Evren Ergüven; pek çok otel sahibi, varlıklı ve hırslı bir adamdır. Karısı Yıldız, çocukları Ateş ve Su ile birlikte İstanbul'da görkemli bir hayat sürmektedir. Otellerinin büyük kısmının olduğu Bodrum'da ise ikinci bir kadınla kurduğu gizli bir yaşamı vardır. Evren'in bu düzeni art arda verdiği yanlış kararlar neticesinde gelen iflasıyla tamamen bozulur. Ailenin elinde Yıldız'ın babasından miras kalan Bodrum'daki eski bir ev ve küçük bir otelin yarı hissesinden başka bir şey kalmamıştır. Ergüven Ailesi lüks yaşamlarını terk etmek, o köhne eve taşınmak ve küçük otelle hayata yeniden başlamak zorundadır artık.

Ne var ki otelin öbür yarısı Evren ve Yıldız'ın hayatları boyunca adını ağızlarına almamaya yemin ettikleri birine aittir. Faryalı adıyla tanınan kişi, Yıldız'ın Evren'den önceki sevgilisidir. Evren'e kalırsa Yıldız onu hiç unutmamıştır. Yıldız'ın ise evinin tam karşısına taşınan kocasının bodrumdaki sevgilisinden henüz haberi yoktur. Bütün bu sırlardan habersiz olan Ateş ve Su kolejden, hayallerinden, arkadaşlarından, zengin ve güvenli hayatlarından kopacak; Bodrum'da hayatın ve ailelerinin hiç bilmedikleri yüzünü öğreneceklerdir. Her yıl tatile gelip zengin arkadaşlarıyla güzel günler yaşadıkları Bodrum'dan çok daha farklı bir Bodrum onları beklemektedir.

Başarılı oyuncu kadrosu ve renkli sahneleri ile kendini kanıtlamış olan gençlik dizisini izlemenizi öneririz.

2. Çarpışma

Yetiştirme yurdunda büyüyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi Başkomiseri Kadir Adalı, eşi ve dünyalar güzeli kızı ile mutlu bir hayat sürmektedir. Koyu bir Sarıyer taraftarıdır ve kendi sahalarındaki hiçbir karşılaşmayı kaçırmamaktadır. Bir maç çıkışında, bombalı bir terör saldırısı sonucu karısı ve kızını kaybeder. O günden sonra acısını hiçbir şey hafifletmez ve onlara bir an önce kavuşmak için intihar etmeye karar verir. Ekip arabasından gelen anonsla son görevini yerine getirmek için hareket eder.

Bu sırada bir anne, kızını kurtarmaya çalışıyordur. Zeynep bir banka müdiresidir ve sadece kızı ile güzelleşen mutsuz bir hayatı vardır. Eşinin mafyaya olan borcuna karşılık kaçırılan kızını kurtarmak için çalıştığı bankayı soyar. Para dolu bir çanta ile teslimat adresine doğru yola çıkar. Yol üzerinde yapılan polis çevirmesi ile işler kabusa döner. Bir polisi yaralayıp kaçmaya başlayan Zeynep, Kadir Adalı’nın ekip otosunda duyduğu polis anonsunun başkahramanıdır.

Kerem ise hapisten yeni çıkmıştır ve temiz bir hayat kurmak için iş aramaktadır. Tüm kapılar yüzüne kapanınca azılı bir hırsız olan en yakın arkadaşının soygun teklifini kabul eder. Soygun esnasında eve gelen Cemre ile karşılaşır. Elindeki bıçakla istemeden onu yaralar. Evden kaçar, fakat yolda Cemre’nin hali gözünün önünden bir türlü gitmez. Onu kurtarmak için geri döner.

Cemre ise yerde yaralı yatarken evin üst katında tüm değerlerini alt üst edecek bir olay yaşanmaktadır. Sesini kimseye duyuramayan Cemre, tekrar arabasına döner ve hastaneye gitmeye çalışır.

Bu dört aracın çarpışması ile tüm hayatlar birbirine karışır ve hikaye böyle başlar. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Vaktinde her bölümü merakla beklenen dizilerden bir tanesi olan Çarpışma, konusu ile seyirciyi âdeta büyülemişti. Aksiyon, dram ve polisiye türlerine dahil edebileceğimiz diziyi izlemenizi tavsiye ederiz.

1. Suskunlar

Suskunlar dizisi, Kuyu Dibi Mahallesi'nde kardeş gibi büyüyen Ecevit, İbrahim, Bilal ve Zeki’nin küçük yaşta yaptıkları masum bir hata nedeni ile hapse girmeleri ve hapishane içerisinde tecavüze uğramalarını, darp edilmelerini konu alır. Bu dört yakın arkadaş başlarına gelen olayları unutacaklarına ve sonrasında hatırlamamak için birbirlerini bir daha görmeyeceklerine dair yemin ederler. Fakat aralarından birinin uzun süre sonra suskunluğunu bozması, katil olması ve ölmesi ile birbirlerinden bağımsız hayatlar yaşayan bu dört eski arkadaştan üçü, yeniden bir araya gelir. Çocukluk arkadaşları olan Ahu ile beraber, geçmişte yaşadıklarının intikamını almak için plan yaparlar ve bunun üzerine yemin ederler.

Suskunlar, konusu ve özellikle oyuncu kadrosunun üstün performansları sayesinde yayınlandığı 2012 yılında milyonları ekrana kitlemişti. 2 sezon yayınlanmış olan dizi, Türk televizyon tarihinin en unutulmaz dizileri arasına girmeyi başarmıştır.

Etkileyici hikayesi ve unutulmaz sahneleriyle âdeta hafızamıza kazınan Suskunlar dizisi 1. sırada bulunarak listemizi sonlandırıyor.

 1. Siz bu dizilerden kaç tanesini izlediniz?

  1. Hiçbirini izlemedim.
  2. Birkaç tanesini izledim.
  3. Hepsini izledim!
  16 Oylar
  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
2
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir