En İyi 5 Jason Statham Filmi!

Jason Statham son dönemlerin en iyi aksiyon film aktörlerinden biri olarak kendini öne çıkarmayı başardı. İşte, en iyi 5 Jason Statham filmi!


Her oynadığı filmde izleyenlerin gönlünü fetheden Jason Statham, film dünyasının en karizmatik aktörlerinden biridir. Projelerinde her zaman başarıyı yakalayan aktörün bugüne dek çekilmiş en yüksek puanlı filmlerini sizler için listeledik.

 1. 1 Spy (Ajan)


  12 Temmuz 2015 tarihinde yayınlanan Spy, bir aksiyon komedi filmidir. IMDb'den 7 puan alan filmin yönetmeni Paul Feig ve oyuncu kadrosunda Jason Statham’ın yanında Melissa McCarthy, Rose Byrne ve Jude Law yer alıyor. 

  Filmin hikayesi ise şöyle: Susan Cooper, operasyonların başarılı geçmesini sağlayan bir CIA analistidir. Jude Law’ın canlandırdığı Bradley Fine karakteri ise Susan’ın partneridir. Jason Statham ise bu filmde İngiliz ajan rolüyle sahneye çıkıyor. Film tam da burada başlıyor. Bu üç ajanın kimliklerinin deşifre olmasıyla başlayan macerada zorlu görevleri yerine getirmek artık bir şart oluyor! 

 2. 2 The Italian Job (İtalyan İşi)


  10 Ekim 2003 tarihinde yayınlanmış aksiyon, suç ve gerilim türlerine ait The Italian Job, F. Gary Gray’in yönetmenliğinde çekilmiş. Oyuncu kadrosunda Donald Sutherland, Mark Wahlberg ve Edward Norton bulunan film, 7.0 IMDb puanına sahip. 

  Bir trafik sıkışıklığı insan hayatında nelere sebep olabilir dersiniz? Film, Los Angales’ın gelmiş geçmiş en büyük trafiğine sebep olan konumda geçiyor. Bu tıkanma sayesinde altın ve mücevher hırsızlığını tereyağından kıl çeker gibi gerçekleştiren soyguncu çetesinin hikayesinin anlatıldığı film, Jason Statham’ın en sevilen filmlerinden biridir. 

 3. 3 The Bank Job (Banka İşi)


  21 Mart 2008 tarihinde suç, dram ve gerilim dalında vizyona giren film bir Roger Donaldson filmidir. Jason Statham, Saffron Burrows ve Stephen Campbell Moore’un bulunduğu oyuncu kadrosuyla 7.2 IMDb puanı alan filmde, yine bir suç hikayesi işleniyor. Özünde gerçek bir olaya dayanarak hazırlanan film, Londra’da henüz çözümü bulunmamış ve dahice kurgulanmış bir soygunu ve yağmalamayı anlatıyor.

 4. 4 Collateral (Tetikçinin Gecesi)


  Vincent adında bir kiralık katilin hikayesini anlatan Collateral, 6 Ağustos 2004 tarihinde gösterime girmişti. Adından da anlaşılacağı üzere suç, dram ve gerilim türlerinde bir film olan Tetikçinin Gecesi’nin yönetmenliğini Michael Mann üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith gibi isimler yer alıyor. IMDb puanı 7,5 olan filmin hikayesi izleyenleri ekrana kilitliyor. Los Angeles’ta bir taksi şoförü olan Max’in yolu taksisine binen Vincent ile kesişir. Vincent’in kendisine yaptığı teklif ile hayatı değişen Max, kendini tüm gece sürecek bir maceranın ortasında bulur. Sonradan kararından dönmeyi deneyen Max için artık çok geçtir.  

 5. 5 Snatch (Kapışma)


  Statham’ın komedi türündeki filmlerinden biri olan Kapışma, 10 Aralık 2000 tarihinde gösterime girmişti. Filmin yönetmenliğini Guy Ritchie üstlenirken Jason Statham, Brad Pitt, Benicio Del Toro gibi yetenekli isimler bu filmde yer alıyor. 

  Birçok aksiyon filminde olduğu gibi bu filmde de çalınan bir eşya var: Değerli bir elmas. Film, Londra’nın yeraltı dünyasında geçiyor. Film iki arkadaşın yasadışı boks organizasyonlarına Tuğla Kafa’yı dahil etmeleri ile başlıyor. Mickey kuralları reddedip maçta kendi istediği gibi oynayınca işler karışıyor. Bu sırada, yeraltı dünyasından Franky ve 86 karatlık elmas da kayboluyor. Ardından Avi, Franky ve elmasın peşine düşüyor. İlginç karşılaşmaların yaşandığı filmi izlerken çok keyif alacaksınız. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir