En Çok İzlenen 10 Türk Filmi Netflix

Türk filmleri konusunda Netflix bizlere oldukça geniş bir seçenek sunuyor. Netflix önerileri ile kendi tarzınıza en uygun Türk filmini izleyin!


Orijinal içerik sıkıntısı çekenler için pek çok konuda yerel yapımla karşımıza çıkan ve bunu da sık sık yapacağını dile getiren Netflix, yerel filmleri destekleme adına bir sürü çalışma yapmakta. Türkiye pazarında geçen yoğun süreç içerisinde hem yerli izleyicilerin seyir zevkini hem de izleme alışkanlıklarını analiz ederek buna göre içerikler üreten Netflix, en çok izlenen Türk filmleri konusunda da analizler sunuyor. Bu yazımızda da en çok izlenen 10 Türk filmi Netflix listesi ile karşınızdayız.

En çok izlenen 10 Türk filmi Netflix!

  • 7. Koğuştaki Mucize
  • G.O.R.A.
  • Kelebeğin Rüyası
  • Ölümlü Dünya
  • Mucize
  • Aşk Tesadüfleri Sever
  • Beynelmilel 
  • Nuh Tepesi 
  • Daha
  • Ayla

Daha

Hakan Günday tarafından yazılan Daha romanından uyarlanan bu film, oldukça başarılı. Ege’nin sakin bir kasabasında geçen bu hikaye, aslında o kadar da sakin değil. En azından dışarıdan görünenin aksine bazı olaylar yaşanıyor.

Nuh Tepesi

Haluk Bilginer ve Ali Atay’ın başrollerini paylaştığı bu film, güçlü bir kimya sunuyor. İkilinin uyumu ile oldukça tezat olayları bir araya getiren yapıt, başarılı bir adamın çöküş hikayesine odaklansa da iç savaşı hiç bitmeyen bir karakterin analizlerine göz atıyor.

Beynelmilel

Dram ve müzikal ağırlıkta olan bu film, yönetmen ve oyuncu imzası taşıyan Sırrı Süreyya Önder tarafından hazırlanmış. 1982 askeri darbe dönemini anlatan filmde pek çok hikaye karşımıza çıkıyor.

Aşk Tesadüfleri Sever

Vizontele filminden tutun da Sınav, G.O.R.A dahil pek çok filmin yönetmenlerinden olan Ömer Faruk Sorak, Aşk Tesadüfleri Sever filmiyle de duygusal bir içerik sunuyor. Film İstanbul’da yaşanan aşk hikayelerinin derinliğine dokunuyor.

Mucize

Mahsun Kırmızıgül tarafından hazırlanan bu film, hem kariyer konusunda hem de içerik konusunda pek çok kişiyi etkilemişti. Bir öğretmenin İzmir’den Doğu köyüne tayin olmasının hikayesini anlatan başarılı yapıt, oldukça yoğun emeklere sahne oluyor.

Ölümlü Dünya

Ali Atay tarafından hazırlanan "Hadi içimden geldi" diyerek yazdığı ve yönettiği filmlerden olan Ölümlü Dünya, hem içerik olarak hem de komedi olarak bambaşka bir tarza sahip. Bir lokantanın işletmeciliğini yapan ailemiz aslında normal bir aile değildir ve olaylar gelişir.

Kelebeğin Rüyası

Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan bu eser, iki şair gencin yaşam karşısında yaşadıkları zorluklar ile ve hayata bakışları ile ilgili seçenekler sunuyor.

G.O.R.A

Zaten bilmeyen yoktur ama G.O.R.A, Netflix’te oldukça sevilen ve düzenli olarak izlenen bir yapım. Adeta kült olarak ön plana çıkan bu eser için Cem Yılmaz’ın altın işi diyebiliriz. Bütün cevherlerini dökerek hazırladığı bu film oldukça etkili ve hala kalitesini koruyor.

7. Koğuştaki Mucize

Engelli bir babanın adalet arayışını konu edinen bu film, zihinsel engelli Memo’nun hikayesini konu alıyor.

Ayla

Savaş hikayesi diyebileceğimiz bu film, aslında savaş ortasında büyüyen bir sevgiye ışık tutuyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.