Emin Alper İmzalı Balkaya Filminin Çekimleri Tamamlandı!

Selahattin Paşalı ve Ekin Koç'un oynadığı Balkaya'nın çekimleri tamamlandı. Yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı proje merakla bekleniyor!


Başrollerinde Ekin Koç ve Selahattin Paşalı’yı seyredeceğimiz Balkaya’nın çekimleri tamamlandı. Filmin yazar ve yönetmen koltuğunda 2019 yılında Kız Kardeşlerim filmi ile uluslararası başarı kazanan Emin Alper oturuyor. Ayrıca filmde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci ve Nizam Namidar gibi isimler yer alıyor.

Film politik ve psikolojik gerilim türünde!

Konusuyla sosyal medyada dikkat çeken projenin vizyon tarihi henüz belli değil. Dünya prömiyerini önde gelen festivallerde yapmasını bekleniyor. Ek olarak proje Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen Cinefondation, L'Atelierprogramına seçildi.

Politik ve psikolojik gerilim türündeki film, kuraklık sorunu yaşayan Balkaya'nın halkı ve yetkililerinin etrafında dönüyor. Filmin konusu ise şöyle:

"Emre, Balkaya kasabasına yeni tayin olmuş çiçeği burnunda bir savcıdır. Kendisini bekleyen işlere büyük bir ciddiyetle sarılmıştır. Başta belediye başkanı Selim Bey olmak üzere kasaba eşrafı tarafından da büyük bir saygıyla karşılanmıştır. Ancak bu hoş karşılamaya rağmen ilk günden itibaren birtakım gariplikler ve gerginlikler yaşanır. Kasabada ciddi bir su sorunu vardır. Yeraltı mağaralarından gelen suyun kullanılması çevre kurulları ve mahkemelerce yasaklanmıştır. Fakat Selim’in aklında, bu sorunu çözme ve modern borularla yer altı sularını kasabaya bağlama planı vardır. Susuzluktan kırılan kasaba bu projenin hayata geçmesini beklemektedir. Fakat kasabada Selim’e karşı ciddi bir muhalefet de vardır. Bu muhalefetin öncüsü, yerel gazetenin sahibi Murat’tır. Emre, Murat’ın kendisini belediye başkanına karşı kışkırtma çabalarına temkinli yaklaşır. Nitekim birkaç hafta içinde yerel seçimler yapılacaktır ve Emre herhangi bir tarafın yanında görünmek istememektedir. Kendisi siyasi çekişmelerde taraf olmak istememektedir. Ancak yükselen homurtular, onu yavaş yavaş Murat'la ittifak yapmaya zorlar. Bu olaylar sonucunda genç savcı kısır bir döngü içinde sıkışıp kalır."


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.