Doğu Demirkol Kimdir?

Doğu Demirkol ünlü bir oyuncu ve komedyendir. Türk asıllı olan Doğu Demirkol kimdir, hayatı ve hakkında merak edilenler burada!


Aydın Doğu Demirkol, 7 Eylül 1988 yılında Ankara’da doğmuş olan Türk komedyen ve oyuncudur. Şu an 33 yaşında olan oyuncu, 2012 yılından bugüne kadar aktiftir. Demirkol’un annesi avukat, babasının ise doktor olduğu bilinmektedir. Peki Doğu Demirkol kimdir? Yapımları ve gösterileri nelerdir? Doğu Demirkol, liseye kadar olan eğitimini Amasya ilinde, lise eğitimini Ankara’da, üniversite eğitimini ise İstanbul’da almıştır. Bilgisayar mühendisliği alanında, İstanbul Üniversitesi’nde eğitim almıştır.

Doğu Demirkol nasıl ünlü oldu?

Doğu Demirkol’un sosyal medya platformları ile ilk gündeme gelmesi komik video çekimleri ile olmuştur. Ardından 2012 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında kendisini göstermiştir. Demirkol’u daha da ünlü yapan ise 2016 yılında BKM kapsamında Açık Mikrofon takma adı ile yaptığı gösterilerdir.

Demirkol, komedi ve oyunculuk alanında gerçekleştirdiği başarılar ile yayın hayatında Güldür Güldür programında yaptığı kısa süreli bir stand up gösterisi ile gündeme geldi. Mizah anlayışı ve ifade biçimi ile insanlar tarafından sevilen bir oyuncudur. Doğu Demirkol’un, Beylikdüzü Torium Sahne, Beşiktaş Kültür Merkezi gibi birçok farklı alanda da tek kişilik stand up gösterileri ile insanları sahneye bağladığı bilinmektedir.

Doğu Demirkol'un kariyer hayatı nasıldır?

Doğu Demirkol, kariyeri ve mesleki ilerlemesi söz konusu olduğunda 2018 yapım olan Ölümlü Dünya adlı filmde Zafer karekterine hayat vermesi ile sinema dünyasında yer almaya başladı. Daha önceleri stand up gösterileri ve komedyenlikle ilgilenen Demirkol, 2018 yılı itibari ile oyunculuğa da yönelmiştir.

Demirkol’un ikinci sinema rolü ise Ahlat Ağacı adlı filmin Sinan Karasu karakteri ile olmuştur. 2020 yılında TRT’nin kısa dizilerinden olan Tutunmayanlar adlı yapımında Tarık Şakrak karakteri ile seyirci karşısına çıkmıştır. Yine 2020 yılında Bayi Toplantısı filminde de rol almıştır.

Doğu Demirkol, kariyeri boyuncu sürekli stand up gösterileri ve oyunculuk performansları ile insanlar tarafından sevilen bir karakter olmuştur. Sosyal hayat tasvirlerinin mizah ile buluştuğu stand up gösterilerinin oldukça büyük bir izleyici kitlesi mevcuttur.

Demirkol, 2021 yılında Doğu adlı bir dizide başrol oynamaktadır. İlginç kısım ise bu dizinin konusu de Demirkol’un kendi hayatından yola çıkılarak oluşturulmuştur. Blu Tv üzerinden yayınlanan diziden sonra yine 2021 yılında bir single çalışması ile gündeme geldi. Ünlü oyuncu ve komedyen, Mustafa Sandal ile birlikte gerçekleştirdiği Tekrar adını taşıyan single çalışma tarzı ile dikkat çekti.

Doğu Demirkol filmleri ve dizileri nelerdir?

•2018 Yapımı: Ahlat Ağacı (Film)
•2018 Yapımı: Ölümlü Dünya (Film)
•2020 Yapımı: Bayi Toplantısı (Film)
•2016 Yapımı: Güldür Güldür Show (Program)
•2020 Yapımı: Tutunamayanlar (Dizi)
•2021 Yapımı: Doğu (Dizi)

Doğu Demirkol, 2019 yılında 51. Siyad Ödülleri kapsamında sunulan "En iyi Erkek Oyuncu" ödülünü almıştır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.