Deniz Işın Kimdir?

Leyla ile Mecnun'un yeni Leyla'sı olan Deniz Işın kimdir? Nerelidir? Daha önce hangi projelerde yer almıştır?


Deniz Işın, 28 Mayıs 1992 tarihinde doğmuştur. İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncu İkizler burcudur. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Güzel oyuncu, yine aynı üniversitede Malzeme Bilimi ve Mühendisliği yüksek lisansı yapmıştır. Küçükken utangaç olduğunu dile getiren Işın, aynı zamanda çekirdek ailesinin en büyük çocuğudur. Annesi, babası ve kardeşinin esmer olmasının yanı sıra kendisi ailenin tek sarışınıdır.

Oyunculuğa olan ilgisi lisede başlayan güzel oyuncu, tiyatro kulübüne gidiyor. Fakat sahnede rol yapan insanları gördüğünde ise utangaçlığı sebebiyle orayı terk ediyor. Daha sonraları bir sosyal medya platformuna video çekerken Deniz’in oyunculuğa karşı olan ilgisi tekrar başlıyor. Bu sırada hayallerinin peşinden koşmaya karar veren Işın, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu'nda eğitim almaya karar veriyor.

İki sene İzmir ve bir sene İstanbul olmak üzere üç sene oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim alırken bir hocasına, mühendislik ve oyunculuk eğitimi hakkında “Herkes isteyerek ya da istemeyerek yaptığı meslekle evlidir, ben de kimya mühendisliği ile evliyim. Fakat bu sıralar tiyatroyla yasak aşk yaşıyorum.” diyerek oyunculuğa olan ilgisini dile getirmiştir.

Deniz Işın, kariyerini sadece komedi veya drama olarak sınırlamıyor ama kendisini komedi yaparken daha özgür hissettiğini söylüyor. Komedinin ülkemizde sadece erkeklerle özdeşleştirilmesini doğru bulmadığını dile getiren oyuncu, birçok başarılı kadın komedyenin olduğunu, bu etiketler sebebiyle de cesaret edemediklerini dile getiriyor. Komedide kadın-erkek ayrımı yapılmaması gerektiğini vurguluyor. Hayali sorulduğunda ise hayallerinin her gün değiştiğini, bu meslekte işin her aşamasında bulunmayı düşündüğünü söylüyor.

Instagram'da aktif olan genç yıldız, skeçlerini paylaşıyor. Paylaştığı skeçlerle idol aldığı oyuncular tarafından etkileşim alması oyunculuk konusunda onu daha çok teşvik ediyor. Işın, “Lysistrata” oyununda Lysistrata karakterine can vererek tiyatroda kendine yer buldu. Daha sonra ise “You Can't Take It With You” oyununda Alice karakterini canlandırdı. İlk televizyon işi olan “Her Yerde Sen” dizisinde Merve Mutlu karakteriyle kamera karşısına geçti. Daha sonra İyi Günde Kötü Günde'nin Seda'sı, Sefirin Kızı'nın Dr. Sahra'sı, Masumiyet'in İrem Orhun'u olarak izlediğimiz oyuncuyu şimdilerde Leyla ile Mecnun'un Leyla'sı olarak izlemeyi bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
3
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir