BluTV Bu Hafta Sonu Ücretsiz İzlenilebilecek

Artan vaka sayıları nedeniyle gelen kısıtlamalar sonrasında BluTV, bu hafta sonu ücretsiz izlenebilmek için şifre paylaştı.


Ramazan için açıklanan yeni önlemlere göre hafta sonu boyunca sokağa çıkmak yasak olacak. Türkiye’nin çevrimiçi yayın servislerinden olan BluTV de bu hafta sonu bütün içeriklerinin ücretsiz izlenebileceğini açıkladı.

BluTV, kampanyadan yararlanmak isteyenlere özel şifre de paylaştı. 16-17-18 Nisan tarihleri arasında “blutvizliyorum” şifresiyle tüm içeriklere ücretsiz erişebilirsiniz.

BluTV'de hangi dizi ve filmler izlenebilir?

BluTV, açıklamasında da belirttiği üzere 10.000 saatten fazla içeriğe sahip. Bu kadar fazla içerik arasında vakit kaybetmeden ne izleyeceğinizi belirlemek istiyorsanız listemize göz atabilirsiniz.

Chernobyl

Tür: Dram, Tarih, Gerilim
IMDb: 9,4
Süre: 5 bölüm

“Chernobyl, 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları anlatıyor. İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük nükleer felaketlerden biri olan trajik kazanın ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyet Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile birlikte kazayı incelemeye giden Valery, olayın nasıl meydana geldiğini öğrenmek ve felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.”

Normal People

Tür: Dram, Romantik
IMDb: 8,5
Süre: 12 bölüm

“Sally Rooney’nin aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan, 2020'nin en ses getiren dizilerinden olan Normal People, bir çiftin hayatlarının farklı dönemlerde birbirleri nasıl etkilediğini ve aşkın özgürleştirici, dönüştürücü etkisini anlatıyor. İrlanda’da küçük bir kasabada aynı okula giden Connell yakışıklı ve popüler bir sporcu iken Marianne ise kibirli, soğuk ve dışlanmış biridir. İki genç arasında beklenmedik fakat karşı koyamadıkları bir ilişki başlar.”

Masum

Tür: Suç, Dram, Gizem
IMDb: 8,4
Süre: 8 bölüm

“Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar… Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Ali Atay, Nur Sürer, Serkan Keskin ve Tülin Özeni'in başrollerini paylaştığı; yönetmenliğini Seren Yüce'nin üstlendiği; Berkun Oya'nın 'Bayrak' adlı oyunundan uyarlanan Masum'da kimin masum olduğunu bulmak kolay olmayacak.”

Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi

Tür: Suç, Dram, Gerilim
IMDb: 7,6
Süre: 8 bölüm

“Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, toplumdaki sapkınlık ve kötülüklerin içine sıkışmış iki genç olan Helen ve Savaş ile kesişir. Helen ve Savaş başlarına gelen olaylar sebebiyle adaletin elinden kaçanların peşine düşmeye karar verir. Bunu öğrenen Ercüment Çözer ise saygısızlara savaş açan bu ikiliye kendini polis olarak tanıtarak onların güvenini kazanmaya çalışır.”

Captain Fantastic

Tür: Komedi, Dram
IMDb: 7,9
Süre: 1 saat 58 dakika

“Ben ve Leslie, çocuklarını alışılageldik medeniyet kalıplarının dışında, konvansiyonel eğitim formlarından farklı ve toplumsal normlardan uzakta, Pasifik Kuzeybatısı’nda satın aldıkları bir arazide yetiştirirler. Ancak Leslie’nin ölümüyle bu cennet düzeni bozulur. Ben, şehre götürmeye mecbur kaldığı çocuklarının, bu yeni yaşam biçiminin içinde kaybolmamaları için uğraşırken bir yandan da onları, annelerinin olmadığı bir hayata hazırlamaya çalışır. Leslie’nin ailesinin baskıları ve çocuklarının arkasından dolaplar çevirdiklerine inanmaya başlamasıyla Ben, kendi yöntemlerini sorgulamaya başlar. Film, Cannes Film Festivali'nde Belirli Bir Bakış Ödülü kazanmıştı.”

Kelebekler

Tür: Komedi, Dram
IMDb: 7,4
Süre: 1 saat 57 dakika

“Tolga Karaçelik'in Sundance Film Festivali'nin Dünya Sineması bölümünde Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan filmi, babalarının kendilerini çağırmasıyla otuz yıl sonra köylerinde bir araya gelen üç kardeşin hikâyesini anlatıyor. 30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları üç çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş, Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Bu üç kardeş köyde geçirdikleri zaman süresince yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.”


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
6
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir