Better Call Saul’un Çok Beklenen Final Sezonu Seyircilerle!

Breaking Bad dizisinden hafızalarımıza kazınan avukat Saul Goodman'ın hikayesini anlatan Better Call Saul dizisini final yapıyor. Peki, kim bu Saul?


Better Call Saul her sezonda olduğu gibi gelecek olan final sezonunda da insanların dikkat odağı olmayı kendine amaç edinmiş gibi görünüyor. Breaking Bad’in yan hikayelerinden Better Call Saul dizisinin çıkacak olan son sezonu hakkında Rhea Seehorn, diziyi sıkı sıkıya takip edenler ve sezonun ne zaman çıkacağını merak edenler için umutlandırıcı bir açıklama yaptı.         

Dizi aşıklarının en beğendiği ve alanında en iyi dizilerinden biri olmaya aday olarak belirtilen Breaking Bad‘in yan hikayesi olan Better Call Saul dizisinin son sezonunun yayın tarihi bu açıklama ile birlikte netleşti.

Better Call Saul’un final sezonu 2022’nin ilkbaharında seyircisine kavuşuyor !

Rhea Seehorn’un, güncel olarak dizinin final sezonu hakkında yaptığı açıklama ile yayın tarihini tam belirtmedi. Ancak çıkacağı aylar tahmini olarak belli oldu. Rhea Seehorn’un yaptığı açıklamaya  göre dizinin final sezonu 2022'nin ilkbahar aylarında seyircilerin gösterimine sunulacak. Dizinin final sezonu seyircilere iki parça halinde sunulacak. Bu sayede her hafta yeni bölümleri beklemeye gerek kalmadan iki parça halinde diziyi seyredebileceğiz. Rhea Seehorn dizinin  final sezonu hakkında yaptığı açıklamaların sonunda ciddi bir iddiada bulundu. Dizinin final sezonunda bahsedilecek konu hakkında bir açıklama gelmese de söylenene göre izleyiciyi ekranın başına kilitleyen, heyecanlandıran ve Better Call Saul’a yakışan bir finali içinde barındıracağını açıkladı.  

İlk olarak 2015 yılında gösterime sunulan dizinin şu an beş sezonu bulunuyor. Bazı izleyicilerin fikrine göre Breaking Bad’in bir yan formu olarak görülse de büyük bir kitle bu durumun böyle olmadığının hatta Breaking Bad dizisinden daha kaliteli bir dizi olduğu görüşündeler. Diziyi izlemek isterseniz ilk dört sezonuna Netflix platformu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi, diziyi daha önce hiç izlemeyenler için Better Call Saul’u kısaca tanıtalım.

Better Call Saul dizisinin konusu nedir?

Better Call Saul dizisinin genel olarak konusundan bahsedecek olursak kurgu, kendi halinde yaşayan bir avukatın yani Saul Goodman karakterinin hayatını anlatmak üzerine kurulmuştur. Dizinin en çok ön plana çıkan noktası tamamıyla budur. Aslında basit gibi görünen dizisinin Breaking Bad dizisinin yan sürümü olarak görülmesinin sebebi ise Better Call Saul dizisi, Breaking Bad’in öncesini anlatmaktadır.

Saul Goodman karakterinin ahlaki değişimlerini bu dizi adeta ilmek ilmek işliyor. Her gelen sezonda birbirinden farklı konular ve hikayeler anlatılan dizide, hikayeler diğer sezonlarla aralarında bir bağı tutarak ilerler ve olaylar birer birer işlenir.  İlk sezonun konusu Jimmy Mcgill adlı karakter ile Saul Goodman arasındaki olaylara dayanıyor. Bu bağlamda dönen olaylar ile ilk sezonu bitiriyoruz. Dizinin birinci sezonunun çıkış tarihi ise 2015 yılıdır. İkinci sezonunun konusu ise temel olarak  Saul Goodman karakterinin hayata yeni arzularla geri dönüşünü işliyor. İkinci sezonun çıkış tarihi 2016 yılıdır. 

Üçüncü sezonun konusu olarak Saul Goodman avukatlık mesleğinde yeni kararlar almaya başlıyor. Bu aldığı kararlar ise fazlaca cesaretli oluyor. Üçüncü sezonun çıkış tarihi 2017 yılıdır. Dördüncü sezonda bahsi geçen konu Saul Goodman’ın yavaş yavaş değişerek ve suçlular arasında kendine bir yer bularak karanlık tarafı seçmesi olarak özetlenebilir. Dördüncü sezonun çıkış tarihi ise 2018 yılıdır. Dizinin beşinci sezonunda Saul daha çok değişiyor ve etrafında umulmadık olaylar gelişiyor. Beşinci sezonun çıkış tarihi 2020 yılıdır. Altıncı sezonun konusu henüz belli olmamakla birlikte izleyiciler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir