Amazon Prime Video’da İzlenmesi Gereken 10 Kaliteli Dizi!

Amazon Prime Video üyelerine özel gerilimden aksiyona, komediden tarihe kadar birçok kategoride tam 10 dizi önerisi ile karşınızdayız!


Sizlere sadece Prime Video’da bulabileceğiniz dizilerden oluşan bir liste hazırladık. Birbirinden kaliteli bu dizileri izlemediyseniz hemen başlamanızı öneririz! Gerilimden aksiyona, komediden tarihe kadar birçok türde dizinin yer aldığı listemize lafı uzatmadan geçelim.

 1. 1 The Man in the High Castle


  IMDb: 8,0

  The Man in the High Castle, Prime Video'nun ilk dizilerinden birisidir. Konusunu Philip K. Dick'in aynı adlı romanından alan dizide, "2. Dünya Savaşı'nı Mihver Devletleri kazansaydı ne olurdu?" sorusunun cevabını alıyoruz. Dizide bazen tempo düşse de sabrettiğiniz taktirde mükemmel bir deneyim sunuyor.

 2. 2 McMafia


  IMDb: 7,7

  McMafia, listedeki çoğu yapım gibi mini dizi formatında bir dizidir. Dizide Londra'da kendi halinde yaşayan bir fon yöneticisinin, ailesinin geçmişinden kurtulamamasını izliyoruz. Dizinin başından sonuna kadar karakterin başına gelen olaylar sonucu değişen kişiliği ve bozulan ilişkileri çok iyi işlenmiş.

 3. 3 The Romanoffs


  IMDb: 7,0

  Dizide son Rus Çarı II. Nikolay'ın da mesnubu olduğu Romanov Hanedanı'nın soyundan geldiğini iddia eden ve dünyanın farklı köşelerinde yaşayan, 8 farklı insanın hikayesi anlatılıyor. Her bölümünde farklı hikayelerin anlatıldığı bu mini dizi, yarattığı 8 farklı karakter ile öne çıkıyor aslında. Bu karakterleri daha çok ruhsal yönden işleyen dizi, kendini izlettirmeyi kesinlikle başarıyor.

 4. 4 The Purge


  IMDb: 6,5

  Aynı adlı gerilim serisinin evreninde geçen dizi, size aksiyon dolu bir macera vaat ediyor. Özellikle 1. sezonda tempo neredeyse hiç düşmeden devam ediyor. 2. sezon olmasa bile 1. sezon kesinlikle izlenmeli.

 5. 5 The Wilds


  IMDb: 7,3

  Bu diziyi spoiler vermeden anlatmak inanılmaz zor! Dizi, ABD'nin farklı bölgelerinden gelen ve farklı kişiliklere sahip 8 kızın bir uçak kazası sonucunda ıssız bir adaya düşmesiyle başlayan hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. İzlerken hiç sıkılmıyorsunuz çünkü tam tempo düştü derken hikayenin merkezinde olan kişi değişiyor ve hikayeyi başka bir yönüyle izlemeye başlıyorsunuz.

 6. 6 Star Trek: Lower Decks


  IMDb: 7,0

  Listemizdeki tek animasyon yapım olan Lower Decks, bizi USS Cerritos'da bulunan düşük rütbeli subayların eğlenceli hikayesinin ortasına bırakıyor. Komedi dizisi olmasının gerçekten hakkını veriyor!

 7. 7 Tom Clansy's Jack Ryan


  IMDb: 8,1

  Politik kurgu, gerilim yazarı olan Tom Clansy'nin yarattığı ünlü aksiyon karakteri Jack Ryan, daha önce beyaz perdede boy göstermişti. Bu sefer dizisiyle karşımızda olan karaktere The Office ile tanıdığımız oyuncu John Krasinski can veriyor. Dizide başlarda yalnızca aksiyon hakim olmuyor, karakterin geçmişten gelen psikolojik sorunlarına da önemli bir yer veriliyor. 2. sezonda ise bu ruhsal durum bir kenara bırakılıp saf aksiyon hakim oluyor.

 8. 8 Them


  IMDb: 7,3

  1950'lerde Los Angeles'da geçen hikayede ana karakterlerimiz siyahi bir aile. Ailemiz yeni iş olanakları sebebiyle sadece beyazların yaşadığı bir mahalleye taşınır. Taşındıkları andan itibaren psikolojik şiddete maruz kalan aile, geçmişte yaşadıkları olaylardan dolayı zaten psikolojik olarak yıkımın eşiğindedir. Ailemizin sadece bir haftada yaşadığı hikayeleri anlatan bu dizi, aklınızla dalga geçecek ve biraz da rahatsız edecek sahneler bulunduruyor. Ancak gayet sürükleyici bir dizi, sonuna kadar hiç sıkmıyor.

 9. 9 The Forgotten Army


  IMDb: 8,1

  The Forgotten Army, 2. Dünya Savaşı'nda Britanya'nın Singapur'daki yenilgisinin ardından Japonlara esir düşen Hintli askerlerin, Hindistan'ın bağımsızlığı için Japon İmparatorluğu emri altında kurulan Hindistan Milli Ordusu'nun hikayesini anlatıyor. İçerdiği komedi, aşk, dram gibi konular ve zamanda yaptığı atlamalar ile izleyici sıkmıyor.

 10. 10 The Grand Tour


  IMDb: 8,7

  Grand Tour, özünde bir araba programı olsa bile aslında arabalı bir talk show adeta! Çünkü bu programı izerken arabalarla ilgili olmanıza gerek yok. James May, Jeremy Clarkson ve Richard Hammond, yaptıkları esprilerle sizi gerçekten güldürüyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir