Ailenizle Yaz Boyunca İzleyebileceğiniz Farklı Türlerde 10 Film!

Hepimizin beklediği Yalın şarkısı da çıktıysa artık yaz gelmiş demektir. O zaman yaz gecelerinizi renklendirecek bu 10 filme göz atmalısınız!


Yaz akşamlarının vazgeçilmez aktivitelerinin başında elbette film gecesi geliyor. Kimi zaman yalnız izlesek de kimi zaman bu aktiviteye ailemizi de ortak ediyoruz. Biz de sizin için ailenizle izleyebileceğiniz sürükleyici her türden 10 filmi derledik. Mısırlarınızı şimdiden hazırlayın!

 1. 10 The Week Of


  IMDb: 5,2
  Tür: Komedi

  İki farklı kültürden olan ailenin çocukları evlenmeye karar verir. Düğüne bir hafta kalmıştır ve hiçbir şey yolunda değildir. Fakat babalar, çocuklarının mutluluğu için her şeyi yapmaya hazırdır. Başrollerinde Adam Sandler ve Chris Rock'ın yer aldığı film, düğünler ve aile üzerine güzel bir komedidir.

 2. 9 Biz Böyleyiz


  IMDb: 5,6
  Tür: Komedi, Dram, Romantik

  Eski bir arkadaş grubu, onları büyüten Nezihe'nin rahatsızlandığını öğrenince İzmir'de bulunan çocukluklarını geçirdikleri eve gider. Film, yıllar sonra tekrar bir araya gelen grubun geçmişle bugün arasında sıkışmış çatışmalarını konu alıyor. Hümeyra, Özge Özprinçci gibi ünlü isimlerin yer aldığı yapım, iç ısıtan bir senaryoya sahip.

 3. 8 A Fall From Grace


  IMDb: 5,9
  Tür: Drama, Gerilim

  Avukat Bryant, bürosunda fazla güvenilmeyen bir avukattır. Büroya suçu itiraf eden ve toplumun gözünde de suçlu bulunan bir kadının dosyası gelir. Kimse böyle basit bir davayla ilgilenmek istemediği için ihale Bryant'a kalır. Kadına dosyayı imzalatmak üzere giden Bryant, olayın arkasındaki karanlığın farkına varır. Her dakikasında heyecanı hissedebileceğiniz bir film.

 4. 7 Diary of the Wimpy Kid: Dogs Day


  IMDb: 6,3
  Tür: Animasyon, Komedi, Aile

  Hepimizin bildiği ünlü kitap serisinin beyaz perdeye taşındığı ilk film. Greg, okulun bitişini dört gözle beklemiş ve bütün yıl yaz için planlar yapmıştır. Ancak baba oğul karikatür dizisi yine peşini bırakmaz. Bu eğlenceli yapım yarı animasyon özelliği taşıyor.

 5. 6 Sen Benim HerŞeyimsin


  IMDb: 6,3
  Tür: Komedi

  Tanıştığı bir kadın, Sedat’ın kapısına bir mektup ve bir bebek bırakıp gider. Kadını ne kadar arasa da bulamaz ve en sonunda kızını kendisi büyütmeye karar verir. Dublörlük yapan Sedat'ın hikâyesi mutlu sonla bitebilecek midir? Başrolünde Tolga Çevik'e rastladığımız filmin yönetmen koltuğunda Tolga Örnek oturuyor.

 6. 5 Instant Family


  IMDb: 7,3
  Tür: Komedi, Dram

  Ellie ve Pete, ailelerini büyütmek için çocuk sahibi olmaya karar verir. Bunun için ise evlat edinme yolunu seçerler. Başvurduklarında onlar için uygun olduğu düşünülen 3 kardeş karşılarına çıkar. Farklı yaşlarda bu üç afacan çocuğa uyum sağlamak elbette kolay olmayacaktır. Instant Family, ailenin önemini anlatan sıcak bir aile komedisidir.

 7. 4 The Fundamentals of Caring


  IMDb: 7,3
  Tür: Komedi, Dram

  Tekerlekli sandalyeye bağımlı bir genç ve bakıcısı ilginç bir maceraya atılmak ister. Yol boyunca başlarına gelenler, görmek istedikleri yerlerden çok daha ilginçtir. Filmde ilgi çekici rolüyle Selena Gomez yer alıyor.

 8. 3 Aile Arasında


  IMDb: 7,7
  Tür: Komedi

  Solmaz'ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verir. Solmaz, dünürlerine karşı iyi bir imaj sergilemek için kiracıları Fikret'ten ve arkadaşlarından bir aile kurar. Aile arasında bir düğün diye başladıkları yolda işler çığırından çıkar. Başrollerinde Engin Günaydın ve Demet Evgar'ın yer aldığı filmin senaryosunu Gülse Birsel kaleme almıştır.

 9. 2 The Stoning of Soraya M.


  IMDb: 8,0
  Tür: Drama

  Bir gazeteci, arabasının bozulması üzerine bir köyde konaklamaya karar verir. Köye geldiğinde Zahra adında, köylülerin "deli" dediği bir kadın peşini bırakmaz. En sonunda gazeteci, Zahra'yla konuşmaya karar verir ve köyün büyük bir sırrını öğrenir. Erkek egemen toplumlarda öldürülen, şiddet gören tüm kadınların çığlıklarını bu filmde duyabilirsiniz.

 10. 1 Incendies


  IMDb: 8,3
  Tür: Dram, Gizem, Savaş

  Incendies, "Bir artı bir bir eder mi?" repliğiyle, iç burkan hikayesiyle bol ödüllü bir sinema yapımıdır. İki kardeş, annelerinin ölümü üzerine onun son isteğini gerçekleştirmek için Lübnan'a gitmeye karar verirler. Kardeşler annelerinin geçmişini sorguladıkça korkunç detaylara ulaşacaklardır. Orta Doğu'da süren savaşın insanlara, özellikle kadın ve çocuklara neler yaptığını anlatan etkileyici bir hikayeyi konu ediniyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir