Xbox 360 Kolunu Bilgisayara Bağlamak

Xbox 360 kolunu bilgisayara bağlama, oyuncuların sıkça araştırma yaptığı bir işlemdir. İşte detaylar!


Xbox, Microsoft’un bir ürünüdür. Yeni nesil oyun konsolu olarak tanıtılan Xbox oyun konsolu oldukça sevilmektedir. Xbox hakkında araştırılan başka bir husus da oyun kolunun bilgisayara bağlanmasıdır. Türkiye’de Xbox oyun konsolu satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda yurt dışından ya da spot satışı yapan yerlerden satın almak mümkündür. 

Xbox oyun konsolu hakkında sevilen bir unsur da oyun kollarıdır. Bu kollar birçok oyunu oynarken oldukça iyi performans sunuyor. Bu nedenle de Xbox oyun konsolları hakkında oyun kollarının bilgisayar üzerinde kullanımı araştırılmaktadır. 

Xbox 360 kolu bilgisayara nasıl bağlanır?

Xbox 360 oyun kolunu bilgisayara bağlamak mümkündür. Bunun için Microsoft tarafından önerilen yöntem ise Xbox kablosuz bağdaştırıcısı ya da Bluetooth kullanmaktır. Windows cihaza bağlanan bu yöntemler ile oyun kolunu kullanmak mümkün olmaktadır. 

Windows işletim sistemi olan bazı cihazlarda doğrudan Xbox kablosuz özelliği bulunur. Böylece herhangi bir bağdaştırıcı gerekmeden oyun konsolunu bilgisayara bağlamak mümkün olmaktadır. 

Xbox 360 oyun kumandasını Windows cihazlar ile kullanıldıktan sonra tekrar Xbox ile kullanılmak istenirse sıfırdan bir eşitleme yapmak gerekir. Eşitleme işlemi yapılmadan tekrar oyun kolu ana cihaz ile kullanılamamaktadır. 

Xbox oyun kolunu bilgisayara USB ile bağlama:

Xbox oyun kolunu bilgisayara bağlamak için USB ile bağlama yöntemini tercih edebilirsiniz. USB kanalı sadece c tipi şarj kablosu ile gerçekleştirilebilmektedir. C tipi olan kısmı oyun koluna ve diğer kısmı da bilgisayara bağladıktan sonra oyun kolunun kullanımı için gerekli bağlantıyı sağlamış olacaksınız. 

USB bağlantısı yapmanın en büyük avantajı aynı anda başka bir kolu da kablosuz bağlantı yolu ile bağlamanın mümkün olmasıdır. 

Xbox oyun kolunu bilgisayara kablosuz olarak bağlama:

Xbox oyun kolunu bilgisayara kablosuz olarak bağlama işlemi Windows 10 için bağdaştırıcı ile gerçekleştirilmektedir. Xbox kablosuz bağdaştırıcı yardımı ile aşağıda yer alan adımları takip ederek oyun kolunu bilgisayara bağlayabilirsiniz.

  • Xbox kablosuz bağdaştırıcısını bilgisayarın gerekli giriş alanına yerleştirin. 
  • Oyun kumandasını aktif hale getirin. Xbox düğmesine basmanız yeterli olacaktır. 
  • Oyun kumandasının açılmasından sonra Xbox kablosuz bağdaştırıcı üstünde yer alan Connection tuşuna birkaç saniye basılı tutun. Ardından bir ışık yanıp söndüğünü göreceksiniz. 
  • Oyun kumandasında yer alan Connection tuşuna basılı tutun. 
  • Bağdaştırıcı ile kumanda eşleştiğinde yanıp sönen ışık sabit bir şekilde yanmaya başlar. 
  • Bağlantı kurma işlemi tamamlanmış olacaktır. 

Halihazırda yerleşik bir Xbox kablosuza sahipseniz. Doğrudan oyun kumandasının bağlanma düğmesine tıklayın ve ardından bilgisayarınızın ayarlar, cihazlar bölümünden cihaz ekle seçeneğine tıklayın. 

Oyun kumandasını gördükten sonra seçin ve bağlantı işlemini tamamlayın. İşte bu kadar kolay. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.