Valorant’ta Kullanıcı Adı (Nickname) Nasıl Değiştirilir?

Valorant kullanıcı adından sıkıldın mı? Kullanıcı adını değiştirmek mi istiyorsun? Nasıl yapacağını bu yazıda anlatıyoruz!


Piyasaya çıktığı günden bugüne kadar tüm dünyada merakla oynanan oyunlar arasında ilk sırada yer alan Valorant’ta kullanıcı adı (nickname) değiştirme nasıl yapılır? Bu soru oyunda çok sık sorulan soruların başında gelmektedir. Kullanıcıların başlarda belirleyemediği kullanıcı adlarını sonradan değiştirme şansları bulunmaktadır. Bunun nasıl yapılacağını da bu yazımızda anlatıyoruz!

Valorant'ta kullanıcı adı (nickname) değiştirmek paralı mı?

Kullanıcıların birçoğunun kullanıcı adı değiştirme konusunda yeterli bilgiye sahip olmaması bu soruların ortaya çıkmasına neden oluyor. "Valorant kullanıcı adı değiştirme işlemi paralı mı?" sorusunun cevabı ise hayır, bu işlem tamamen ücretsiz. Ancak ücretsiz diye devamlı değiştirme şansınız da bulunmuyor. Bu işlemi bir kere yaptıktan sonra en erken bir ay sonra yeniden yapabilirsiniz. Bu sorunun cevabını verdiğimize göre gelin bu işlemi nasıl yapacağımıza bakalım.

Valorant'ta kullanıcı adı (nickname) değiştirme işlemi nasıl yapılır?

 • Kullanıcı adınızı değiştirmek için öncelikle Valorant hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Bu bağlantı üzerinden hesabınıza girdikten sonra soldaki menüde ilk sırada olan "RIOT ID" sekmesine gelmelisiniz.
 • Buraya geldikten sonra isminizi ve etiketinizi değiştirebiliyor olacaksınız.
 • İstediğiniz kullanıcı adını "RIOT ID" kısmına yazın.
 • Dilerseniz kullanıcı adı içerisinde isimler arasında boşluk bırakma şansınız da bulunmaktadır.
 • Sonrasında, eğer alınmamışsa arkadaşlarınızın sizi bulmasını sağlayacak etiketi de kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer etiket belirlemek istemezseniz "Etiket" kutucuğunda bulunan yenileme işaretiyle rastgele bir etiket alabilirsiniz.
 • Bu butona bastıktan sonra alttaki "Değişiklikleri Kaydet" butonuna tıklayın. Tüm bunları yaptıktan sonra Valorant'ta kullanıcı adınız değişmiş olacaktır.

Valorant'ta kullanıcı adı gizleme nasıl yapılır?

Bazı kullanıcıların isim değiştirme konusunda, bazılarının da aktif olarak kullandığı isimleri kapatma konusunda talepleri bulunuyor. Bu yüzden Valorant kullanıcı adı gizleme işlemi nasıl yapılır, bunu açıklamak istiyoruz.

 • Oyun içerisine giriş yaptıktan sonra "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Bu menü içerisinde “Genel" sekmesini göreceksiniz.
 • "Genel" sekmesine tıkladıktan hemen sonra da "Gizlilik" adıyla yer alan bölüme gelmeniz gerekmektedir.
 • Bu bölüm içerisinde bulunan "İsmimi Grubumun Dışındakilerden Gizle" seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra grubunuzun dışında yer alan kişiler isminizi göremeyecektir.

Son derece basit adımlarla anlattığımız bu işlemleri yaparak sizler de kullanıcı adınızı kısa sürede değiştirebilir, isterseniz gizleyebilirsiniz. "Valorant'ta kullanıcı adı (nickname) değiştirme nasıl yapılır?" sorusu dışında aklınıza takılan sorularınızı yorumlara yazabilirsiniz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir